ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Inne

Photoreporter Festival, czyli sposób na sfinansowanie Twojego projektu Antoni Żółciak

2014-03-14
0 komentarzy
29
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Photoreporter Festival, czyli sposób na sfinansowanie Twojego projektu
Z serii "Lagos" (Nigeria), 2013 International Photoreporter Festival, fot. Robin Hammond
Masz ambitny pomysł, ale brakuje Ci środków na jego realizację? Wybierz się na Photoreporter Festival - możliwe, że znajdziesz tam odpowiednią pomoc

Photoreporter Festival jest jedną z tych inicjatyw, które bez cienia wątpliwości można uznać za unikalne. Impreza odbywa się we francuskim Saint-Brieuc - i od samego początku polega na pozyskiwaniu pieniędzy dla fotoreporterów. To próba przeniesienia modelu sponsoringu znanego ze świata sportu na grunt fotograficzny. Alexandre Solaculu powołał festiwal do życia w 2012 roku, celując w uzbieranie 300 tys. euro od lokalnych firm i przedsiębiorców, a następnie przekazanie tej kwoty w ręce fotografów - m.in. Guya Martina, Petera Dencha czy Robina Hammonda.

W jury tegorocznej, trzeciej już edycji, zasiadają przede wszystkim autorytety branży m.in. Jean-Luc Monterosso, Gary Knight (współzałożyciel agencji VII), Olivier Laurent z British Journal of Photography, Alain Genestar (redaktor naczelny Polka Magazine) i Annie Boulat, założycielka Cosmos Agency.


Z serii "Lagos" (Nigeria), 2013 International Photoreporter Festival, fot. Robin Hammond
Z serii "Lagos" (Nigeria), 2013 International Photoreporter Festival, fot. Robin Hammond

Fotografowie z najbardziej interesującymi projektami mają szansę otrzymać od 5 do 10 tys. euro - kwota zawiera koszty realizacji ale także i stosowne wynagrodzenie. Czas na zgłoszenie swoich pomysłów macie do 17 marca. Szczegóły znajdziecie w tym pliku.

Pomysłodawcy festiwalu na poważnie myślą o ekspansji międzynarodowej. W przyszłości chcą pozyskiwać pieniądze również zza granicy, nie tylko ze swojego podwórka.

 

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl