ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Opinie

Araki "Love and Death" [recenzja] Paweł Rubkiewicz

2013-10-19
1 komentarzy
10
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Araki "Love and Death" [recenzja]
Od czasu, kiedy pięć lat temu związałem się na stałe z branżą wydawnictw artystycznych, tylko jeden album wywołał we mnie prawdziwe wzruszenie

Araki

"Love and Death"

Format: 25,4x28,5 cm, Oprawa: miękka, Stron: 400, Cena: 179 zł

www.bookoff.pl

 

Refleksje i emocje, które odczułem po obejrzeniu po raz pierwszy Araki - "Love and Death", pozostały ze mną do dzisiaj. Niezwykle łatwo zaszufladkować Arakiego jako swego rodzaju egzotyka, miłośnika i mistrza wyszukanej, ale nie do końca zrozumiałej z zachodniej perspektywy erotyki. Trudno się zresztą dziwić - większość albumów fotografa, które ukazywały się w ostatnich latach na zachodnim rynku, zdominowane były właśnie przez te treści. Tym większym zaskoczeniem może być perspektywa, z której Araki zdecydował się ukazać świat przy okazji wystawy "Love and Death" oraz w towarzyszącym jej albumie.

Araki "Love and Death" recenzja albumu

Widzimy tutaj, jak życie artysty, kierującego się w swych fotograficznych obserwacjach wrażliwością i spostrzegawczością, przenika się nieustannie z życiem mężczyzny wiodącego zwyczajne życie. W tym obszernym albumie, znajdziemy jego wczesne zdjęcia uliczne z lat 60., rzadko publikowane ujęcia pasażerów tokijskiego metra, a także niezwykle osobiste portrety z czasów wspólnego życia z przedwcześnie zmarłą żoną.

Araki "Love and Death" album fotograficzny

To właśnie w tym cyklu po raz pierwszy pojawia się postać kota Chiro, który w trudnych chwilach po jej śmierci stał się dla fotografa swego rodzaju aniołem stróżem. Przez kolejne dwie dekady, towarzyszył on bowiem przy większości fotograficznych projektach, stając się jednocześnie ulubieńcem miłośników Arakiego. Warto poświęcić chwilę "Love and Death", aby nie tylko docenić, ale przede wszystkim zrozumieć całokształt twórczości japońskiego fotografa i zobaczyć, co nim przez lata kierowało.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl