ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Spotkania

Fotograficzne spotkanie z Mikołajem Grynbergiem Krzysztof Mularczyk

2013-09-07
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fotograficzne spotkanie z Mikołajem Grynbergiem
"Zapisy osobiste" - pod takim tytułem odbędzie się 9 września spotkanie ze znanym portrecistą Mikołajem Grynbergiem

To czwarte tegoroczne spotkanie z fotografią organizowane przez Fundację Szkolnictwo Dziennikarskie. Gościem Andrzeja Zygmuntowicza będzie Mikołaj Grynberg. Spotkanie odbędzie się 9 września, o godz. 19.00 w warszawskim klubie Powiększenie.

Mikołaj Grynberg - z wykształcenia psycholog, od 24 lat fotograf. Niegdyś fotoreporter, dziś portrecista i dokumentalista nieco nostalgiczny, często czerpiący tematy dokumentalne z osobistych doświadczeń. Autor kilku książek i albumów fotograficznych. Wykładowca w Leica Academy oraz w Związku Polskich Artystów Fotografików (Pracownia Portretu). O kilku lat prowadzi własne grupy fotograficzne - "Osobiste Projekty Fotograficzne" w Warszawie, Sankt Petersburgu i Archangielsku.

Moderatorem spotkania będzie Andrzej Zygmuntowicz - szef Rady Artystycznej ZPAF i Akademii Fotoreportażu. Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem jest czwartym z siedmiu zaplanowanych tegorocznych spotkań. Dotychczas odbyło się spotkanie z Kubą Dąbrowskim i Tomaszem Lazarem i Tomaszem Wiechem.

Zaplanowane są jeszcze 3 spotkania:

  • 7 października - Chris Niedenthal "O powinnościach fotoreportera". Od zapisu zwykłości dnia każdego do momentów przełomowych. Fotoreporter dokumentujący schyłkowe lata okresu gierkowskiego, ożywienie społeczne pierwszej Solidarności, stan wojenny, załamanie z wczesnych lat osiemdziesiątych i odrodzenie ducha z końca lat osiemdziesiątych, nadzieje czasu przejściowego i współczesność.
  • 4 listopada - Oiko Petersen "Zobaczyć innego". Dokumentalista młodego pokolenia, autor wystaw Guys. From Poland With Love i Downtown poświęconych szeroko rozumianej inności.
  • 9 grudnia - Andrzej Wiktor "Między rzeczywistością a inscenizacją", czyli o współczesnym dokumencie. Fotoreporter związany przez lata z dziennikiem Rzeczpospolita, obecnie wolny strzelec zajmujący się dokumentem i portretem; laureat nagród na najważniejszych polskich konkursach fotografii prasowej.
fot. Mikołaj Grynberg
fot. Mikołaj Grynberg
fot. Mikołaj Grynberg
fot. Mikołaj Grynberg
fot. Mikołaj Grynberg
fot. Mikołaj Grynberg
fot. Mikołaj Grynberg
fot. Mikołaj Grynberg
fot. Mikołaj Grynberg

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl