ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Konkurs Hasselblad Masters 2018 otwarty na zgłoszenia! Jan Wodziński

2017-01-29
25 komentarzy
160
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Konkurs Hasselblad Masters 2018 otwarty na zgłoszenia!
fot. Natalia Evelyn Bencicova | Hasselblad Masters 2016
11 kategorii - z tylu właśnie składa się tegoroczna edycja prestiżowego konkursu organizowanego przez szwedzki koncern fotograficzny

Hasselblad Masters to konkurs, który organizowany jest od 2001 roku. Od początku przyciąga wielu utalentowanych fotografów z całego świata - uhonorowani mistrzowskim tytułem zostali między innymi Anton Corbijn, Chase Jarvis czy też Bara Prasilova o twórczości której pisaliśmy niedawno.

Tegoroczna edycja konkursu została poszerzona i składa się teraz aż z 11 kategorii: nowo wprowadzonej "Fotografii lotniczej", "Sztuki", "Krajobrazu/Natury", "Fotografii weselnej", "Portretu", "Mody/Beauty", "Fotografii produktowej", "Architektury", "Fotografii przyrodniczej" oraz specjalnej kategorii "Project//21" przeznaczonej dla młodych adeptów sztuki fotografii.

Aby wziąć udział w konkursie, należy nadesłać trzy zdjęcia z dowolnej kategorii - można wysłać prace zarówno w ramach jednej, jak i wszystkich jedenastu - jedynym wymogiem jest wykonanie zdjęć aparatem cyfrowym o rozdzielczości minimum 16 megapikseli bądź też przesłanie skanów negatywów (rozpatrywane będą zarówno te małoobrazkowe, jak i średnio- i wielkoformatowe) - nie jest istotna marka sprzętu. Co istotne, nadesłane zdjęcia nie muszą tworzyć serii - mają one jak najlepiej prezentować kreatywność i umiejętności fotografa.

fot. Roy Rossovich | Hasselblad Masters 2016
fot. Roy Rossovich | Hasselblad Masters 2016

11 wyłonionych przez złożone z 24 osób jury, finalistów, zostanie zaopatrzonych na okres czterech miesięcy w sprzęt fotograficzny marki Hasselblad, który będzie mógł zostać wykorzystany do stworzenia serii zdjęć, która ukaże się w specjalnie wydanym albumie. Każdy laureat zostanie także nagrodzony średnioformatowym aparatem Hasselblada na własność, a ich zwycięskie zdjęcia ukażą się zarówno na stronie producenta jak i w albumie pt. "Hasselblad Masters vol. 6", który ujrzy światło dzienne podczas przyszłorocznej Photokiny.

Zgłoszenia na konkurs można nadsyłać do 10 czerwca bieżącego roku, a wyniki poznamy w styczniu 2018. Więcej informacji znajdziecie na stronie Hasselblada.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl