ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Konkurs World Press Photo 2017 otwarty na zgłoszenia! Jan Wodziński

2016-12-01
1 komentarzy
27
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Konkurs World Press Photo 2017 otwarty na zgłoszenia!
World Press Photo of the Year 2016 / fot. Warren Richardson
Fotografowie mogą wysyłać zdjęcia na World Press Photo - najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej

Najbardziej rozpoznawalny i prestiżowy konkurs fotografii prasowej - World Press Photo - organizowany jest od 1955 roku. W ciągu ponad 60 lat, fotografie wyróżniane przez jury konkursu pokazywały nam najbardziej dramatyczne i poruszające zdarzenia, które działy się na naszej planecie - od wojny w Wietnamie, poprzez inne konflikty i kataklizmy aż po wydarzenia sportowe.

Kolejna edycja tego wyjątkowego konkursu została właśnie otwarta na zgłoszenia. Fotografowie mogą konkurować w siedmiu kategoriach: Daily Life, General News, Nature, People, Sports, Spot News oraz Long-term Projects. W sześciu pierwszych kategoriach mogą wziąć udział prace pojedyncze a także projekty składające się z od dwóch do dziesięciu zdjęć. Ostatnia, siódma kategoria przeznaczona jest na długoterminowe projekty, tworzone przez pojedynczego fotografa lub grupę artystów - wymagane jest, aby seria, składająca się z 24-30 obrazów zawierała zdjęcia przynajmniej z trzech lat oraz posiadała w swoim składzie minimum 4 fotografie stworzone w 2016 roku.

World Press Photo of the Year 2015 / fot. Mads Nissen
World Press Photo of the Year 2015 / fot. Mads Nissen

Rejestracja kandydatów trwa do 6 stycznia 2017 roku, natomiast ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to 11 stycznia. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 13 lutego, natomiast ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia przyszłego roku.

Wraz z tegoroczną edycją World Press Photo rusza także siódma edycja konkursu Digital Storytelling Contest, przeznaczonego nie tylko dla fotografów, ale także dla filmowców, grafików, ilustratorów, muzyków oraz pisarzy.

Więcej informacji na temat konkursu World Press Photo możecie znaleźć na tej stronie.

World Press Photo of the Year 2014 / fot. John Stanmeyer
World Press Photo of the Year 2014 / fot. John Stanmeyer
Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl