ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Inne

The Darkroom - pub dla fotografów Jan Wodziński

2016-08-29
15 komentarzy
9
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
The Darkroom - pub dla fotografów
Nowe miejsce dla fotografów o nazwie "The Darkroom", łączące ciemnię, studio oraz pub ma powstać w Waszyngtonie

Amerykańscy entuzjaści fotografii mogą już niedługo zacząć się spotykać w zupełnie nowym miejscu na kulturalnej mapie Waszyngtonu. W oparciu o informacje pozyskane z materiałów ABRA (D.C.'s Alcoholic Beverage Regulation Administration - instytucji zajmującej się przyznawaniem koncesji na sprzedaż alkoholu w Waszyngotonie - przyp. red.) przy 207 Florida Ave. NW. powstaje "The Darkroom" - miejsce, które ma połączyć ze sobą w pełni działające studio fotograficzne, funkcjonalną ciemnię, galerię oraz pub.

207 Florida Ave. NW. - miejsce, w którym ma powstać "The Darkroom". Fot. Google Maps
207 Florida Ave. NW. - miejsce, w którym ma powstać "The Darkroom". Fot. Google Maps 

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z tym, co zostało zaplanowane, "Ciemnia" ma być miejscem spotkań artystów, w którym będą odbywać się spotkania ze znanymi fotografami, wykłady, pokazy czy też różnorodne kursy. Podczas gdy w koreksach wywoływać się będą filmy (co często trwa dosyć długo, szczególnie przy wywoływaniu akutancyjnym), twórcy zdjęć będą mogli podziwiać prace innych fotografów czy też napić się piwa i przekąsić co nieco przy barze.

Być może tego typu inicjatywy powstaną także w innych krajach? Tego jeszcze nie wiadomo, ale na pewno jest to bardzo ciekawy i innowacyjny pomysł.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl