ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Spotkania

O kondycji polskiej fotografii prasowej - spotkanie z Markiem Knapem

2015-12-15
0 komentarzy
11
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
O kondycji polskiej fotografii prasowej - spotkanie z Markiem Knapem
To już ostatnie spotkanie tej edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. O fotografii w polskiej prasie mówić będzie Marek Knap

Zapraszamy na kolejne i ostatnie już spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem na scenie baru Studio pojawi się Marek Knap, a tematem rozmowy będzie: "Ewolucja czy kryzys, czyli co się stało z fotografią w polskiej prasie”.

Z perspektywy dyrektora artystycznego z 20-letnim stażem w branży prasowej, Marek Knap spróbuję odpowiedzieć na parę pytań. Czy zmianom nawyków czytelniczych dotrzymują kroku zmiany w estetyce i sposobach opowiadania fotografią? Czy pojawienie się nowych kanałów komunikacji oraz nowych narzędzi w rękach fotografów i fotoedytorów zmieniło ich styl pracy? Jaką obecnie rolę ma spełniać fotografia prasowa? Czy koncentracja własności mediów spowoduje, że fotografia szablonowa zdominuje komunikację wizualną?

Spotkanie z Markiem Knapem odbędzie się 17 grudnia o godz. 19:00 w barze Studio mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki przy Placu Defilad 1 w Warszawie.

Marek Knap - projektant specjalizujący się w grafice edytorskiej i typografii. Był dyrektorem artystycznym wielu tytułów prasowych, m.in. polskich edycji Marie Claire, Maxima i Newsweeka oraz Machiny, Foyer i Rzeczpospolitej, która otrzymała nagrodę Best-Designed Newspaper Award (2005). Obecnie pełni funkcję dyrektora artystycznego Wydawnictwa Edipresse Polska i współpracuje z Instytutem Książki oraz Tygodnikiem Powszechnym. Jest wykładowcą na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Katedrze Komunikacji Wizualnej. Wielokrotnie wygłaszał referaty na międzynarodowych konferencjach m. in. SND w Bostonie (2007), ARND w Moskwie (2008) i Power To Designers w Warszawie (2013). Jest członkiem i jurorem konkursów organizowanych przez Society for News Design i American Institute of Graphic Arts w Stanach Zjednoczonych i Rosji.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl