ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Warsztaty

Warsztaty Fotografii Kulinarnej w Akademii Fotografii

2015-09-08
0 komentarzy
14
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Warsztaty Fotografii Kulinarnej w Akademii Fotografii
W Akademii Fotografii rusza nowy kurs fotografii kulinarnej, który poprowadzi Rafał Meszka

W Akademii Fotografii rozpoczęły się zapisy na nowe warsztaty poświęcone fotografii kulinarnej. Poprowadzi je Rafał Meszka, fotograf tworzący m.in. dla magazynu KUKBUK. Specjalizuje się w zdjęciach kulinarnych i fotografii podwodnej. Jest laureatem: Grand Press Photo, BZWBK PressPhoto, RedBull Illume, National-Geographic/MSZ.

W czasie trwania zajęć, każdy uczestnik kursu ma możliwość bezpłatnego wypożyczenia aparatu cyfrowego Olympus OM-D E-M10. Absolwenci warsztatów otrzymują Certyfikat Ukończenia Warsztatów Fotografii Kulinarnej Akademii Fotografii oraz zaświadczenie o ukończeniu nauki wydawane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Poz. 186).

Informacje i zapisy w sekretariacie: Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, piętro 17 (wejście od strony ul. Marszałkowskiej) - od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 oraz pod numerem telefonu: 601-381-101. Można też zapisać się, używając formularza rejestracji poniżej. Zapisy trwają do dnia 11 września 2015 r. 

Opłata za warsztaty wynosi 690 zł.

Warsztaty Fotografii Kulinarnej - tematy spotkań

1. Specyfika tematyki - Wprowadzenie do fotografii kulinarnej. Najnowsze trendy w fotografii jedzenia. Omówienie podstawowych zagadnień i sposobów pracy na przykładach zdjęć. Przygotowanie do sesji, jej organizacja i produkcja. Omówienie sprzętu potrzebnego do zdjęć jedzenia w różnych warunkach.

2. Kompozycja - zajęcia praktyczne w studio Praca nad kompozycją zdjęcia. Podstawy: zasada złotego podziału, kiedy i po co warto ją złamać. Jak rozłożyć akcenty. "Równowaga" na zdjęciu.

3. Zdjęcie prostej potrawy - zajęcia praktyczne w studio Konkrety czyli: praca na planie, jak oświetlić jedzenie i czym, najczęstsze błędy. Co powoduje, że zdjęcie żywności jest "apetyczne".

4. Zdjęcie trudniejszej potrawy - zajęcia praktyczne w studio Jak zrobić apetyczne zdjęcie, "mało apetycznej" potrawy. Techniki i sposoby.

5. Jedzenie i wnętrze - zajęcia praktyczne Wnętrze jako kontekst w fotografii kulinarnej. Jak wybór wnętrza wpływa na odbiór jedzenia. Rozwiązywanie problemów z kolorami, mieszanie się światła z różnych źródeł. Praca ze światłem zastanym przy wykorzystaniu prostych akcesoriów.

6. Jedzenie i człowiek - zajęcia praktyczne Fotografowanie człowieka podczas gotowania/spożywania żywności.

7. Postprodukcja zdjęć kulinarnych - zajęcia praktyczne w pracowni komputerowej Omówienie i obróbka zdjęć, które uczestnicy wykonali na poprzednich zajęciach. Na co zwrócić uwagę. Omówienie najczęstszych pułapek i jak ich unikać. Workflow.

8. Podsumowanie i omówienie prac Ocena prac wykonanych podczas warsztatów. Jak złożyć i co powinno zawierać portfolio fotografa kulinarnego.  

Najbliższe terminy warsztatów

Zajęcia odbywają się w Pałacu Kultury i Nauki, co dwa tygodnie w soboty i niedziele od 10:00 do 16:00. Warsztaty obejmują 32 godziny lekcyjne. Poniżej znajdują się daty wszystkich spotkań, składających się na najbliższą edycję warsztatów.

  • 12.09.2015, sobota, 10:00 - 16:00, spotkanie 1
  • 13.09.2015, niedziela, 10:00 - 16:00, spotkanie 2
  • 26.09.2015, sobota, 10:00 - 16:00, spotkanie 3
  • 27.09.2015, niedziela, 10:00 - 16:00, spotkanie 4

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl