ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Rusza Ogólnopolski Konkurs "Fotomaraton 2015 Częstochowa"

2015-08-25
6 komentarzy
45
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Rusza Ogólnopolski Konkurs "Fotomaraton 2015 Częstochowa"
fot. Krystian Bielatowicz
Rusza kolejna edycja niecodziennego konkursu dla miłośników fotografii - tym razem "Fotomaraton 2015" w Częstochowie

Fundacja Art Camera zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Fotomaraton 2015", którego kolejna edycja odbędzie się w dniach 19-20 września 2015 w Częstochowie. Nie jest to jednak zwykły konkurs. Uczestnicy będą mieli tylko 8 godzin na realizację zadania konkursowego.

Dla kogo jest "Fotomaraton"?

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którym fotografia jest szczególnie bliska: zarówno do profesjonalnych fotografów, jak i pasjonatów tej pięknej sztuki utrwalania chwili. Konkurs jest dobrą okazją do doskonalenia swojego warsztatu, a jednocześnie – źródłem inspiracji i pomysłów, co w pracy zawodowych fotoreporterów, jak i hobbystów jest niezwykle cenne.

O co chodzi w konkursie?

Konkurs będzie się dziać "tu i teraz", zatem nie polega na przesyłaniu gotowych już fotografii. Zadaniem Uczestników będzie wykonanie serii 8 zdjęć, nawiązujących tematycznie do 8 motywów, podporządkowanych głównemu tematowi Konkursu. Na realizację zadania przewidziano 8 godzin pierwszego dnia konkursu. Tematyka zdjęć będący motywem przewodnim zostanie ogłoszony na starcie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Fotomaraton 2015 Częstochowa" (19 września, godz. 9.00, Plac Biegańskiego, w budynku Ratusza Miejskiego w Częstochowie). Drugi dzień - 20 września, to Wielki Finał, podczas którego nastąpi wybór najlepszych serii zdjęć i ogłoszenie wyników (zaczynamy o godz. 10.00, Restauracji "ASTORIA", ul. Krakowska 45, w Częstochowie).

Kto ocenia i co można zyskać?

W Jury zasiądą niezwykłe osobistości polskiej fotografii, jak: Krystian Bielatowicz - Przewodniczący Kapituły, Kuba Kamiński, i Gość specjalny konkursu Artur Rogalski (ROGAL), a obrady zostaną przeprowadzane publicznie w formie warsztatów fotograficznych. Na laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca czekają cenne nagrody o łącznej wartości ponad 6 tys. złotych. Po zakończeniu części konkursowej przewidziany jest spotkanie z Jurorami i Gościem specjalnym Konkursu. Drugi dzień Konkursu będzie też okazją do zapoznania się ze sprzętem fotograficznym na specjalnie zorganizowanym panelu warsztatowym, gdzie w asyście specjalistów z branży będzie można uczestniczyć w warsztatach i prezentacjach sprzętu fotograficznego wiodących producentów. A najważniejsze - wszystko za darmo!

 

Jakie warunki trzeba spełnić?

Aby wziąć udział w Konkursie, należy wypełnić prosty formularz rejestracyjny, dostępny w formie elektronicznej na stronie internetowej Organizatora. Ze sobą wystarczy zabrać cyfrowy aparat fotograficzny z pustą kartą pamięci oraz... wyobraźnię, kreatywność i dobre pomysły na ujęcia. Więcej informacji, szczegółowy Regulamin Konkursu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na www.artcamera.org.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl