ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Spotkania

Kino Letnie Vol. 1 - pokazy filmów o fotografii

2015-05-29
1 komentarzy
49
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Kino Letnie Vol. 1  - pokazy filmów o fotografii
Kadr z filmu "Watermark"
W ramach akcji Kino Letnie Vol. 1 w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Poznaniu odbędą się pokazy filmów skierowanych do miłośników fotografii

Cykl Kino Letnie Vol. 1 jest częścią projektu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, który został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego i jest zachętą do uważnego, krytycznego przyjrzenia się fotografii. W ramach pierwszej edycji Kina Letniego zostaną pokazane cztery filmy: "Watermark" Jennifer Baichwal i Edwarda Burtynsky’ego, "Get The Picture" Cathy Pearson, "Dans un océan d'images" Helen Doyle oraz "A Film About With Anders Petersen" JH Engströma. 

Program został podzielony na dwa bloki. Na pierwszy składają się filmy wykonane przez fotografów (Burtynsky, Engström). Na drugi, realizacje poświęcone ogólnie fotografii - jej historii oraz problemom współczesnym. Filmy będą wyświetlane z polskimi napisami.


Kadr z filmu "Watermark"
Kadr z filmu "Watermark"

Kino Letnie vol. 1 WJF odwiedzi cztery miasta Warszawę (barStudio, Plac Defilad), Kraków (FORUM Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28), Katowice (Galop, ul. Kościuszki 73) i Poznań (BRZEG Wschodni, ul. Wioślarska 74). Projekt Wszyscy Jesteśmy Fotografami powstaje z inicjatywy i we współpracy z warszawskim barem Studio.

Informacje o filmach oraz gdzie i kiedy będą wyświetlane znajdziecie poniżej. Strony wydarzenia: wszyscyjestesmyfotografami.blogspot.com i www.facebook.com/wszyscyjestesmyfotografami.


Kadr z filmu "Watermark"
Kadr z filmu "Watermark"

"Watermark" - o godz. 21:00; 02.06.2015 (Warszawa), 11.06.2015 (Kraków), 18.06.2015 (Katowice), 25.06.2015 (Poznań)

Każda istota na Ziemi potrzebuje do życia wody. Także my, ludzie, jesteśmy od niej zależni i codziennie korzystamy z jej dobrodziejstw. Film, którego współautorem jest wybitny kanadyjski fotograf Edward Burtynsky, przedstawia historie z różnych stron świata ilustrujące nasze relacje z wodą. Uczestniczymy w zawodach surfingowych U.S. Open na plaży Huntington oraz święcie Kumbhamela w Allahabadzie, gdzie na brzegu Gangesu trzydzieści milionów ludzi zebrało się na rytualne kąpiele. Rozmawiamy z naukowcami badającymi lody Grenlandii za pomocą dwukilometrowych odwiertów, błąkamy się po dziewiczych rozlewiskach północnej Kolumbii Brytyjskiej i wyschniętym ujściu rzeki Kolorado do oceanu. Odwiedzamy Xiluodu, jedną z największych hydroelektrowni świata i garbarnie skór w Dhaka w Bangladeszu. Nakręcony w zapierającym dech w piersiach formacie 5K film przedstawia z różnych perspektyw złożone znaczenie wody na naszym globie. Zarówno jako czynnika kształtującego środowisko naturalne, jak i nasze codzienne życie. 


Kadr z filmu "Watermark"
Kadr z filmu "Watermark"

"Get The Picture" - 06.07.2015 (Warszawa), 09.07.2015 (Kraków), 16.07.2015 (Katowice), 23.07.2015 (Poznań)

John G. Morris jest legendą w świecie fotografii prasowej. W czasach II wojny światowej pracował jako fotoedytor dla magazynu “Life”. Później związany z agencją Magnum i dziennikiem “The New York Times”. Był świadkiem powstawania i publikacji wielu słynnych fotografii, m.in. dokumentujących lądowanie w Normandii, wojny domowej w Hiszpanii, czy wojny w Wietnamie. W filmie spotykamy 95-letniego Johna G. Morrisa, który mieszka w Paryżu i z niezwykłą energią wspomina historie powstawania ikonicznych zdjęć. Dotyka również tematów związanych z fotografią wojenną oraz wpływem publikowanych fotografii na społeczeństwo.

"Dans un océan d'images" - 06.08.2015 (Warszawa), 13.08.2015 (Kraków), 20.08.2015 (Katowice), 27.08.2015 (Poznań)

Codziennie jesteśmy bombardowani tysiącami zdjęć. Czy nadal jesteśmy w stanie naprawdę je zobaczyć? Czy nadal działają na nas obrazy wojny i jej skutków? Helen Doyle zabiera nas na wyprawę w poszukiwaniu znaczenia fotografii, przedstawiając różnorodny zbiór obrazów, które szokują i wzruszają. Autorka prezentuje twórców, którzy starają się znaleźć nowe środki wyrazu na opisanie współczesnego świata. Zobaczymy poetyckie zdjęcia z Afganistanu Lany Šlezić, wstrząsające kadry z Azji Philipa Blenkinsopa, monumentalne instalacje Alfredo Jaara, miniaturowe rekonstrukcje wojenne Paolo Ventury, dokumentacje konfliktów zbrojnych Stanleya Greene’a i Geerta van Kesterena. Podążymy za Letizią Battaglią na Sycylię, Nadią Benchallal do Algierii, Bertandem Carrière na plaże Normandii oraz Serem Phousera Ingiem do Kambodży. To film dla tych, którzy codziennie wykonują dziesiątki zdjęć telefonami komórkowymi. Dla tych, którzy chcą zrozumieć zmieniającą się rzeczywistość i prace artystów, starających się tę rzeczywistość opisać.

"A Film About With Anders Petersen" - 03.09.2015 (Warszawa), 10.09.2015 (Kraków), 17.09.2015 (Katowice), 24.09.2015 (Poznań)

Film jest osobistą opowieścią fotografa o fotografie. JH Engström prezentuje Andersa Petersena, wybitnego szwedzkiego artystę, swego mentora i przyjaciela. Wyrazisty styl Petersena, znany m.in. z takich książek jak “Café Lemitz”, wpłynął na pokolenia fotografów. Jego umiejętność opowiadania o intymnych relacjach ludzi z różnych środowisk zdobyła mu uznanie na całym świecie. Film jest niezwykłą okazją, aby poznać zarówno drogę twórczą Petersena, jak i jego prywatne życie. Jego emocje, marzenia i słabości, z którymi wielu z nas może się identyfikować. Obraz jest bogato ilustrowany przykładami z dorobku artysty, dzięki czemu możemy prześledzić, jak jego twórczość ewoluowała przez lata. Bliska więź reżysera z bohaterem zaowocowała stworzeniem głębokiego i przejmującego portretu Andersa Petersena.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl