ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Wystawy

Fotofestiwal 2015 w Łodzi - co w programie?

2015-05-27
0 komentarzy
29
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fotofestiwal 2015 w Łodzi - co w programie?
Bailbond by Clara Vannucci, Fabrica, Fotofestiwal Łódź 2015
Od 28 maja do 7 czerwca odbywać się będzie Fotofestiwal w Łodzi. Co ciekawego w programie? Sprawdźcie!

W centrum festiwalowym Art Inkubator zobaczymy osiemnaście wystaw. Dziesięć spośród nich prezentuje projekty finalistów Grand Prix, w tym nagradzane na całym świecie "Swell" Mateusza Sarełło, projekt Anny Grzelewskiej o dorastaniu córki "Julia wannabe", demoniczny, lynchowski projekt Cyrila Costilhe o Diego Suarez w Madagaskarze. Towarzyszyć im będzie niesamowicie kolorowy, kreacyjny projekt Patricka Willocqa o rytuałach plemiennych Demokratycznej Republiki Konga czy reportaż Sarkera Proticka z planów zdjęciowych Dhallywood.

W nowym bloku programowym DISCOVERY SHOW festiwal prezentuje młodych, godnych uwagi twórców. W tym roku będzie to duża wystawa Mario Macilau, niespełna trzydziestolatka z Mozambiku, który projekty o swoim kraju pokazywał na prawie wszystkich kontynentach, a wstępy do jego publikacji pisał mistrz fotografii Roger Ballen.


Dougie Wallace, "Stags, Hens and Bunnies, A Balckpool Stories", OFF Piotrkowska, Fotofestiwal 2015
Dougie Wallace, "Stags, Hens and Bunnies, A Balckpool Stories", OFF Piotrkowska, Fotofestiwal 2015

"Widoki. Krajobraz w polskiej fotografii" to tytuł wystawy, która zakończy się aukcją Fotografii Kolekcjonerskiej. Tytuł tej wystawy nawiązuje do kolejnej nowości: dwudniowego cyklu spotkań i paneli dyskusyjnych poświęconych fotografii podróżniczej. Cykl HIT THE ROAD przygotowany przez dyrektor programową Fotofestiwalu: Alison Nordstrom, która ugości panelistów takich jak: Simon Norfolk (UK), Carl deKeyzer  (BE), Christopher Rauschenberg (US), W.M. Hunt (US), Celina Lunsford (DE) i Christina Capetillo (DK).

W Centrum Festiwalowym zagości także wystawa podsumowująca 25 lat działalności fotograficznej Twojego Stylu, wystawa grupowa studentów fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi oraz projekty laureatów Leica Oskar Barnack Award: Martina Kollara i Alejandro Cegarra.


Leica Oskar Barnack Award 2014 exhibition, fot. Alejandro Cegarra, Fotofestiwal wtih Leica Gallery Warszawa
Leica Oskar Barnack Award 2014 exhibition, fot. Alejandro Cegarra, Fotofestiwal wtih Leica Gallery Warszawa

Fotofestiwal to też wystawy specjalne i wystawy towarzyszące, organizowane przez galerie w całej Łodzi. Atlas Sztuki zaprezentuje fotografie Karla de Keyzera, członka legendarnej agencji Magnum. W OFF Piotrkowskiej, drugim centrum festiwalowym, zobaczymy trzy projekty rezydentów włoskiego centrum badawczego FABRICA oraz wystawę angielskiego fotografa Dougiego Wallace’a.

Poznamy także wyniki konkursu na Fotograficzną Publikację Roku 2015, odbywać się będą także warsztaty i przegląd portfolio PORT-OFF-FOLIO 2015 prowadzony przez ponad 30 ekspertów z całego świata! Więcej informacji na www.fotofestiwal.com.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl