ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Wystawy

Photopoland - współczesna polska fotografia w Nowym Jorku

2014-08-22
0 komentarzy
10
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Photopoland - współczesna polska fotografia w Nowym Jorku
fot. Adam Pańczuk
Na prestiżowym festiwalu fotografii Photoville w Nowym Jorku swoje prace wystawią także Polacy: Kacper Kowalski, Rafał Milach i Adam Pańczuk

W drugiej połowie września polska fotografia w szczególny sposób zawita do Nowego Jorku. Trójka rodzimych fotografów, Kacper Kowalski, Rafał Milach i Adam Pańczuk, wystawi swoje prace na największym festiwalu fotografii w Ameryce Północnej – prestiżowym Photoville (www.photovillenyc.org). To wydarzenie, trwające w tym roku od 18 do 28 września, przyciąga dziesiątki tysięcy miłośników fotografii do miasteczka kontenerowego z widokiem na Manhattan.

Rafał Milach pokaże "In The Car With R", zapis podróży po Islandii. Projekt jest efektem współpracy z pisarzem Huldarem Breiðfjörðem. Autor towarzyszył Milachowi podczas objazdu wyspy trasą A1; każdy Islandczyk pokonuje ją przynajmniej raz w życiu. Będzie to druga publiczna odsłona projektu. Adam Pańczuk zaprezentuje nagradzane na całym świecie (m.in. Best Photography Book in the 71st PoYI) "Karczeby". Karczeby to trudne do wyrwania korzenie drzewa, to też określenie na niektórych mieszkańców Podlasia i Polesia. W ujęciu Adama Pańczuka "Karczeby" to seria zaskakujących, mocnych portretów – opowieść o związku człowieka z jego regionem i ziemią. Z kolei Kacper Kowalski uchyli rąbka tajemnicy i zaprezentuje najnowszą fotografię konceptualną, z projektu, którego początek sięga nagrodzonej na World Press Photo serii zdjęć o polskiej plaży. Wystawa ta wyjdzie poza ramy klasycznej prezentacji prac i będzie zaproszeniem widowni do interakcji.


fot. Kacper Kowalski
fot. Kacper Kowalski

Oprócz wystaw fotografii artyści ci wezmą udział w spotkaniach autorskich w drugim dniu imprezy. Tego samego dnia (19 września) widzowie Photoville na specjalnym pokazie slajdów "Polish Photography" będą mogli zapoznać się z twórczością 9 fotografów: Rafała Milacha, Jana Brykczyńskiego, Adama Pańczuka, Anny Orłowskiej, Barta Pogody, Piotra Zbierskiego, Kuby Dąbrowskiego, Bownika i Kacpra Kowalskiego.

Photoville odwiedziło w zeszłym roku 58 000 widzów. W programie znalazło się 40 wystaw, 8 instalacji, 26 paneli dyskusyjnych i spotkań autorskich oraz 7 nocnych pokazów slajdów zakończonych koncertami. W tym roku organizatorzy spodziewają się 80 000 widzów na 22 kilometrach kwadratowych Brooklyn Bridge Park. Założycielem festiwalu jest Sam Barzilay, były dyrektor New York Photo Festival. Wśród jury konkursu fotograficznego, który jest częścią festiwalu, zasiadają takie postaci jak Katy Ryan (wieloletnia szefowa działu fotografii w The New York Times) czy Rebecca Willson z Saatchi Gallery.

fot. Rafał Milach
fot. Rafał Milach
fot. Rafał Milach

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl