ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Inne

Richard Avedon ma swoją aplikację Antoni Żółciak

2014-07-02
0 komentarzy
22
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Richard Avedon ma swoją aplikację
fot. Richard Avedon
Masz iPada? Możesz więc za darmo skorzystać z aplikacji prezentującej przegląd prac Richarda Avedona z różnych lat jego działalności

Dotychczas, twórcy programu - czyli The Richard Avedon Foundation - zawarli w bibliotekach ponad 1000 fotografii. Skąd pomysł przeniesienia tak obszernego portfolio na tablet? "Odwiedzając wystawę danego artysty czy wertując wydany przezeń album, doświadczamy tych dzieł w określony, edytowany już sposób", mówi James Martin, dyrektor fundacji, dodając: "Nie widzimy natomiast kompletnej, pełnej twórczości".


Zrzuty ekranowe z aplikacji "Avedon"
Zrzuty ekranowe z aplikacji "Avedon"

Zadaniem aplikacji jest zaprezentowanie dzieł legendarnego fotografa w sposób naturalny, z naciskiem na chronologię oraz jego własne kategoryzowanie poszczególnych działań. Już na starcie widzimy więc oddzielne sekcje, takie jak portrety, modę czy reportaż.

Z czasem, baza programu będzie uzupełniana o kolejne kadry z przepastnego archiwum The Richard Avedon Foundation, zawierającego ponad pół miliona zdjęć. "Celem działalności fundacji - i powstania samej aplikacji - jest dbałość o artystyczną spuściznę tego artysty", uzupełnia James Martin. 

Aplikację "Avedon" znajdziecie w AppStore.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl