ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Inne

Martin Parr znów pokaże, jak stołują się brytyjskie rodziny Antoni Żółciak

2014-05-04
0 komentarzy
35
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Martin Parr znów pokaże, jak stołują się brytyjskie rodziny
fot. Martin Parr
Jak jedzą współcześni Brytyjczycy? Przez najbliższe miesiące Martin Parr ma zamiar odpowiadać na to pytanie nowym cyklem fotografii

Na zlecenie Birds Eye, międzynarodowego koncernu spożywczego, fotograf agencji Magnum i wnikliwy obserwator brytyjskiego społeczeństwa Martin Parr  przedstawi aktualne zwyczaje żywieniowe mieszkańców Wielkiej Brytanii. Autor słynnego cyklu "British Food" z 1995 roku, zilustruje wyniki z ostatniego Big Mealtime Audit - badania poświęconego specyfice spożywania posiłków i interakcji towarzyszących wspólnym obiadom czy kolacjom.

Bodźcem do sporządzenia analizy było m.in. społeczne przeświadczenie o zaniku regularnego stołowania się w gronie najbliższych. "Model tradycyjny w dalszym ciągu istnieje", kontruje Peter Jackson, profesor z University of Glasgow. "Nie ma powodów do 'moralnej paniki'. Ciągle jemy wspólnie z rodzinami, choć faktycznie w coraz większej ilości przypadków nie mamy ustalonych pór na określone posiłki."

Według najbardziej ekstremalnych statystyk, Brytyjczycy potrafią jeść nawet 11 razy w ciągu dnia. "Sposób i sytuacje, w jakich jemy, są fascynujące. Czy to wybierzemy posiłek samotny, czy z innymi ludźmi, mamy do czynienia z niebanalnymi historiami", komentuje Martin Parr, dodając: "Chcę pokazać i zrozumieć to, w jaki sposób odżywia się nasz naród. Przez to uda się dowieść, jak różnorodnie i wspaniale można prowadzić swoje życie".

W związku z projektem Birds Eye, na Wyspach ruszył konkurs - aby znaleźć się na fotografiach rejestrowanych przez Martina Parra, należy wysłać własne zdjęcia wykonane w czasie posiłków do organizatorów akcji.

Premiera reportażu Martina Parra ma nastąpić we wrześniu tego roku. Czekamy z niecierpliwością! Dla tych, którzy chcieliby poznać sylwetkę tego znakomitego fotografa, polecamy nasz artykuł: "Martin Parr - bezwzględny obserwator".

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl