ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Inne

Dzięki Instagramowi zarobił w jeden dzień 10 tys. dolarów Antoni Żółciak

2014-04-17
2 komentarzy
83
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Dzięki Instagramowi zarobił w jeden dzień 10 tys. dolarów
fot. Aaron Huey
Aaron Huey to już kolejny fotograf, który w ciągu jednodniowej wyprzedaży zdjęć na Instagramie zarobił niemałe pieniądze

Wszystko zaczęło się kilka tygodni temu od Daniela Arnolda, artysty z Brooklynu, który w ciągu doby uzyskał przeszło 15 tys. dolarów na sprzedaży swoich kadrów. Sprawdzony pomysł postanowił wykorzystać fotograf pracujący dla National Geographic, Aaron Huey, który może pochwalić się aż 160 tys. śledzącymi - każdy z nich dowiedział się o tej nietypowej “promocji” dzięki wpisowi opublikowanemu w poniedziałkowy wieczór.

Pojedynczą fotografię w portfolio Huey wycenił na 100 dolarów. Warunek? Zakup musiał nastąpić w przeciągu 24 godzin. Huey nie miał jednak problemów finansowych, w przeciwieństwie do Daniela Arnolda. Chodziło o coś zgoła innego: "Daję im sztukę namacalną, w rozpoznawalnej, znajomej formie. Wolałbym, żeby zdjęcia wisiały na ścianach, a nie tylko były wyświetlane na ekranach urządzeń", tłumaczył Huey w rozmowie z redakcją Forbesa. Autorowi chodziło bowiem głównie o próbę zainteresowania odbiorców fotografią w tradycyjnej postaci. "Dzięki drukowi świat jest lepszym miejscem, koniec i kropka".

Huey dodaje przy tym, że dzięki Instagramowi każdy z fotografów może stworzyć swój własny, skromny magazyn ze stałym gronem czytelników. "Może jestem pierwszym autorem z National Geographic, który podjął taką inicjatywę, ale na pewno nie będę ostatnim", uzupełnia.

Zobacz więcej zdjęć Aarona Huey

Fotograf, jak już się domyślacie, publikuje część swoich dzieł na Instagramie. Huey ma też swoje tradycyjne portfolio i Facebooka - jego fotografie znajdziecie na każdym z tych kanałów.

fot. Aaron Huey
fot. Aaron Huey
fot. Aaron Huey
fot. Aaron Huey
fot. Aaron Huey
fot. Aaron Huey
fot. Aaron Huey
fot. Aaron Huey
fot. Aaron Huey
fot. Aaron Huey
fot. Aaron Huey
fot. Aaron Huey
fot. Aaron Huey
fot. Aaron Huey
fot. Aaron Huey
Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl