ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Zwycięzcy konkursu multimedialnego World Press Photo 2014 Antoni Żółciak

2014-03-24
0 komentarzy
31
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Zwycięzcy konkursu multimedialnego World Press Photo 2014
Jury World Press Photo wskazało trzy najlepsze pozycje filmowe w swoich kategoriach, wybrane sposród prawie 400 nadesłanych na konkurs multimedialny

Już po raz trzeci World Press Photo zorganizowało osobny konkurs dla miłośników kinematografii i montażu filmowego - to wydarzenie będące rozszerzeniem głównego, fotograficznego konkursu, którego wyniki znajdziecie na tych stronach.

"W porównaniu z zeszłym rokiem zanotowaliśmy wzrost zainteresowania o jedną trzecią (...), co zdecydowanie przemawia za możliwościami multimediów. Nie ma znaczenia, czy pracujesz w dużej, czy małej grupie, bo nawet najskromniejsze historie się liczą", tłumaczył Jassim Ahmad, przewodniczący tegorocznego jury.

Zwycięzcą w kategorii "Short Feature" okazał się zespół Marco Casino (fotografia, wideo i nagrywanie dźwięku), Andrea Bertolottiego (montaż) i Salvo Delle Femmine (postprodukcja dźwięku. Ich "Staff riding" opowiada o społeczności tzw. pociągowych surferów, którzy z zamiłowaniem podróżują na pędzących wagonach, codziennie doświadczając scen żywcem wyjętych z filmów sensacyjnych.

Laury za "Long Feature", z kolei, należą do Emina Özmena, Barisa Koca, Sonera Emaneta, Berkanta Kılıçkapa, Engina Öndera i Ozana Şanal. Ich produkcja - "Witnessing Gezi" przedstawia reportaż z protestu społecznego przeciwko planowi rozwoju Taksim Gezi Park w Istambule. Poniżej znajdziecie wycinek dokumentu - całość dostępna jest tutaj.

Ostatnia nagroda powędrowała do autorów "A Short History of the Highrise", stworzonego przez Katerinę Cizek, Jacqueline Myint, Gerryego Flahive, Jasona Spingarna i Silvę Basmajian. To interaktywna historia, która w niebanalny sposób usiłuje zaangażować widza, zwracając jego uwagę na problem równości między poszczególnymi ludźmi. W skład projektu wchodzą cztery krótkie filmy - fotokasty.

Zobacz wszystkie wyróżnione produkcje

Tutaj opublikowano większość spośród 374 zgłoszeń nadesłanych na konkurs multimedialny. Produkcje oceniało jury w składzie: Jassim Ahmad, Gabriel Dance, Liza Faktor, Ed Kashi, Marianne Lévy-Leblond, Grant Scott oraz Luis Weinstein.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl