ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Warsztat / Artykuł promocyjny

Ruszaj w wiosnę ze zdjęciami na płótnie od MojObraz.pl

2019-03-15
0 komentarzy
5
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Ruszaj w wiosnę ze zdjęciami na płótnie od MojObraz.pl
Obudź swoją fotograficzną kreatywność z zimowego snu. Ruszaj z aparatem w plener i drukuj wiosenne ujęcia w MojObraz.pl

Od pachnących płatków zdobiących nagie gałęzie, po pierwsze kiełki trawy penetrujące rozmarzającą ziemię - wiosna to ożywienie i inspiracja. Innymi słowy - wiele okazji do robienia zdjęć. Jednak szkoda by było jakbyś podążał tą samą ścieżką co w zeszłym roku. Wiosna 2019 aż się prosi o nowe spojrzenie, a eksperci od drukowania zdjęć z MojObraz.pl mają propozycję. Od robienia zdjęć do pokazywania ich w obrazów na płótnie - te wskazówki pomogą Ci pozostać produktywnym i zaangażowanym za każdym razem, gdy będziesz mieć aparat fotograficzny w dłoniach.

Skup się na tym, co wyjątkowe

Bądźmy szczerzy w tej kwestii - jeśli chodzi o fotografię, każdy sezon ma w koszyku sporo banałów. Podczas gdy jesień przybywa z uśmiechniętymi osobami rzucającymi liśćmi, zima obfituje w płatki śniegu i przytulne wiejskie domki otoczone malowniczymi zaspami. To samo dotyczy wiosny. Jednak zamiast obfotografowywać kolejne kwitnące drzewo, sugerujemy celowanie obiektywem w to, co wyjątkowe i osobliwe.

Uchwycenie niekonwencjonalnych, choć fascynujących scen, takich jak surowe drogi wiejskie, woda śniegowa kapiąca z zardzewiałej rury odpływowej lub ciemnobrązowa łąka z plamami śniegu rozrzuconymi tu i tam, pozwoli Ci odkryć zupełnie inny aspekt sezonu.

Mimo, że wspomniane tematy nie są uznawane za piękne jako takie, przeniesienie Twojej uwagi na nieco cięższe, być może ponure motywy jak te, sprawi, że cały proces będzie bardziej interesujący dla Ciebie i obserwatorów.

Jest to decydujący pierwszy etap stopniowego powrotu do bujnej i kolorowej przyrody, na którą czekamy, a uchwycenie tego surowego, pierwotnego stanu otaczającego nas środowiska stanowi doskonałą okazję dla osób zainteresowanych teksturami i niestandardowymi narracjami.  

Baw się gadżetami

Chociaż wybór właściwego obiektu fotograficznego często najsilniej determinuje efekt, nie można zaprzeczyć, jak ważne jest użycie sprzętu fotograficznego do jego uchwycenia. I chociaż wysokiej klasy lustrzanka cyfrowa z pewnością przyczyni się do jakości obrazu, nie zawsze gwarantuje wpływanie na emocje odbiorcy, co jest charakterystyczne dla naprawdę wspaniałej fotografii. Czy istnieje tu jakieś rozwiązanie? Na początek spróbuj porzucić ideę jakości.

Odrodzenie analogowych i jednorazowych aparatów fotograficznych jest stałym trendem od kilku lat i nie ma lepszego momentu, aby dogonić modę niż wiosna 2019. Efektem robienia zdjęć w ten sposób, są zdjęcia które nie są najlepszej jakości, jednak aparaty budżetowe są w stanie zrekompensować to czystą radością z procesu tworzenia obrazu.

Jasne, rozdzielczość 4K i oszałamiająca głębia ostrości domyślnie pobiją każdy aparat kupiony za pieniądze na lunch. Jednak transcendentalne cechy i efekty wynikające z niedoskonałości, które zapewnia korzystanie z tych urządzeń, są czymś, co wciąż nie może być przekonująco odtworzone przez nowoczesne urządzenia wysokobudżetowe.

Ograniczaj wszystko

Przy tak wielu wydarzeniach naraz uciekanie się do zupełnej surowości jest często najlepszą drogą do uniknięcia złych decyzji i osiągnięcia wyników, które uderzą we właściwą strunę jeśli chodzi o emocje oglądających. Odnosimy się tutaj do ograniczenia wizualnego zwanego inaczej minimalizmem fotograficznym.

Podkreślanie pojedynczych obiektów i usuwanie z obrazów koloru to popularna sztuczka, która zwiększa estetykę zdjęć. Pojedynczy kiełek jęczmienia majaczący nad powierzchnią ziemi, przebiśnieg na tle imponująco ciemnego tła lub migrujący ptak siedzący na linii energetycznej po epickiej podróży z południa to kompozycje zawierające ogromną moc symboliczną. Sugerowane przez nas podejście do ograniczania efektów może tylko to podkreślić.

Dodatkowo, niezaprzeczalna wrażliwość artystyczna czarno-białych fotografii minimalistycznych toruje drogę imponującym materiałom wystawienniczym. To prowadzi nas do następnej wskazówki.

Przenieś wiosnę do swojego wnętrza z wydrukami na płótnie

Postępowanie zgodnie z powyższymi wskazówkami może zapewnić Ci określoną jakość wynikającą z procesu robienia zdjęć. Jednak fotografowanie w konkretnym celu jest o wiele bardziej satysfakcjonujące. Mówimy tu o robieniu zdjęć, które później zostaną wykorzystane do dekoracji twojej przestrzeni życiowej.

Drukowanie zdjęć na płótnie w celu wystawienia ich na ścianach jest kolejną rzeczą do wypróbowania wiosną 2019. Niezależnie od tego, które wskazówki postanowisz wykorzystać, możemy zapewnić, że efekty zostaną wydrukowane w niezmiennie doskonałej jakości.

Wykorzystując najnowocześniejsze urządzenia drukujące i najwyższej jakości ramy z drewna świerkowego, MojObraz.pl tworzy elementy wystroju ścian, które nie mają sobie równych pod względem walorów estetycznych i jakości materiału.

Niezależnie od tego, czy chodzi o surowe piękno, eksperymentowanie z technologiami analogowymi, czy trzymanie się minimalistycznego podejścia, posiadanie własnych zdjęć zdobiących ściany przestrzeni życiowej dodaje wnętrzu niesamowicie osobistego charakteru. Zaufaj nam, żadna gotowa sztuka ścienna z Twojego lokalnego sklepu nie będzie w stanie zapewnić tego uczucia.

Po około trzech miesiącach bez światła i temperaturach, które nie zachęcają do poszukiwań nowych pomysłów fotograficznych, nadchodzi wiosna 2019 z nową falą energii i możliwościami. Posiadanie platformy, która może dostarczyć super przyjazne dla portfela wydruki Twoich zdjęć w ciągu kilku dni, powinno tylko zwiększyć motywację.

MojObraz.pl zaprasza do rozpoczęcia sezonu kreatywnie! Uporządkowałeś już swoje zdjęcia? Odwiedź ten link, by otrzymać 88% ZNIŻKI na każdy dostępny format płótna! Dopieść swoje ściany własnymi dziełami i powitaj nowy sezon stylowo.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem MojObraz.pl

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl