ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Warsztat / Teoria

Astro i nocna fotografia od podstaw [warsztat w DCP]

2015-03-06
1 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Astro i nocna fotografia od podstaw [warsztat w DCP]
Odkryj uroki nocnego nieba zaczynając od fotografowania Księżyca i śladów ruchu gwiazd, a na zdjęciach galaktyk i mgławic kończąc

Nocne niebo odkrywa przed Tobą najbardziej niezwykłe i fotogeniczne tematy, jakie kiedykolwiek mógłbyś spotkać, takie jak gwiazdy, Księżyc, Droga Mleczna, a nawet odległe galaktyki. Zdjęcia po zmroku można było wykonywać od zawsze, ale postęp techniczny – jaki nastąpił w ciągu ostatnich kilku lat, sprawił, że rejestrowanie niezwykłego piękna scen oświetlonych słabym światłem stało się łatwiejsze, niż kiedykolwiek. Aby zrobić dobrą fotografię ciała niebieskiego, trzeba wiedzieć, gdzie go szukać i jakich użyć parametrów. Dlatego opracowaliśmy zestawienie tematów, które możesz uwiecznić w nocy, oraz praktyczny przewodnik po technikach fotografowania, które pozwolą Ci uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Niezależnie do tego, czy masz zamiar fotografować Księżyc, malować światłem czy też uchwycić najbardziej niesamowite mgławice i galaktyki, znajdziesz tu coś dla siebie – bez względu na posiadany sprzęt i doświadczenie. Dowiesz się wszystkiego, począwszy od wyboru podstawowych ustawieniami aż po określenie najlepszego czasu i miejsca do sfotografowania danego obiektu.

Wystarczy wyjść po zachodzie słońca na zewnątrz i zacząć odkrywać oraz fotografować ukryte skarby nocnego nieba. Nie trzeba się obawiać pracy w ciemności, ale ostrzegamy: od wykonywania takich zdjęć można się uzależnić. Musisz się też pogodzić z koniecznością zarywania nocy, jeśli chcesz spróbować nieco bardziej ekstremalnych rodzajów ujęć.

Artykuł przeczytacie w marcowym wydaniu Digital Camera Polska!

Kup ten numer: Wydanie elektroniczne

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl