ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Testy i opinie

Nikon Df [test w DCP] Maciej Zieliński

2014-02-24
0 komentarzy
2
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nikon Df [test w DCP]
To aparat wyjątkowy - pierwsza na rynku cyfrowa lustrzanka wykonana w stylistyce retro. Wygląd i parametry rozpalają żądze fanów marki, ale skutecznie studzi je dość wygórowana cena. Co otrzymujemy za ponad 12 tys. zł?

Gdy pojawiły się pierwsze plotki o nowym modelu, wzorowanym na klasycznych lustrzankach z serii F, zgodziliśmy się w redakcji, że to genialny ruch! Nareszcie ktoś wpadł na pomysł, by odebrać bezlusterkowcom monopol na popularną niezmiennie stylistykę retro. Nie oszukujmy się - fotografowie to esteci i wygląd aparatu ma dla większości z nich naprawdę duże znaczenie. Dziś aparat to nie tylko narzędzie pracy, ale też element indywidualnego stylu.

Kolejne przecieki zaostrzały apetyty, a atmosferę podgrzewał dodatkowo sam Nikon, wypuszczając do sieci kolejne teasery zapowiadające powrót do "czystej formy" i prawdziwej fotografii. Nie wszystko poszło jednak po myśli japońskiego producenta. Gdy emocje już opadły, przyszedł czas na chłodną kalkulację i na nowego Df-a spadła fala krytyki. Klasyczne wzornictwo w wykonaniu Nikona nie wszystkim przypadło do gustu, krytykowano kiepską ergonomię i brak trybu filmowego. Przede wszystkim, internauci nie rozumieli jednak, dlaczego w cenie profesjonalnego D800 otrzymują model o mniejszych możliwościach niż wart dziś ok. 6,5 tys. zł D610. Aparat niewątpliwie budzi kontrowersje, ale czy słusznie? Dzięki uprzejmości firmy Nikon Polska, mieliśmy możliwość przetestować finalny egzemplarz wraz z zaprojektowanym specjalnie dla niego, restylizowanym obiektywem 50 mm f/1,8G. Zobaczcie, jakie my wyciągnęliśmy wnioski – po kilku tygodniach pracy z tym niewątpliwie bardzo ciekawym modelem.

Test przeczytacie w marcowym wydaniu Digital Camera Polska!

Kup ten numer: Wydanie elektroniczne

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl