ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Nikon D610 – szybszy i bardziej niezawodny Maciej Zieliński

2013-10-08
0 komentarzy
8
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nikon D610 – szybszy i bardziej niezawodny
Nikon D610
Nikon D610 to poprawiona wersja modelu D600, czyli pierwszej budżetowej pełnej klatki tego producenta. Nowości jest niewiele, ale mogą okazać się bardzo ważne...

W sieci o tej premierze mówiło się już od dłuższego czasu. Głównie za sprawą pogłosek o wadach konstrukcyjnych w mechanizmie migawki, przez co matryca miała brudzić się znacznie szybciej niż w innych modelach (nasze testy tego nie potwierdziły). W internecie pojawiło się sporo zdjęć i filmów dowodzących, że przez szczelinę wokół migawki do komory lustra dostaje się więcej zanieczyszczeń. Nikon nie potwierdził oficjalnie tych doniesień, ale faktem jest to, że dziś, w niespełna rok od premiery D600, światło dzienne ujrzał jego następca czyli Nikon D610. W porównaniu z poprzednikiem zmian jest niewiele, ale wygląda na to że wśród poprawionych układów jest również mechanizm migawki.

lustrzanka Nikon D610 przyciski funkcje

Trwałość i precyzja działania zespołu migawki zostały potwierdzone w teście obejmującym 150 000 cykli zwolnień. Migawka jest wyposażona ponadto w inteligentny, samodiagnozujący się monitor pracy. W aparacie zastosowano też nowatorski zespół napędowy, zmniejszający pobór mocy przy dłuższym czasie otwarcia migawki podczas nagrywania filmów” - czytamy w informacji prasowej.

lustrzanka Nikon D610 tryby fotografowania

Oprócz tego Nikon D610 nieznacznie przyspieszył, umożliwiając rejestrowanie zdjęć z prędkością do 6 kl./s zarówno w formacie FX, jak i DX. Wykonany ze stopu magnezu korpus zyskał też dodatkowe uszczelnienia podobne do tych zastosowanych w profesjonalnym modelu D800.

tania lustrzanka Nikon D610 matryca pełnoklatkowaPozostałe parametry są bez zmian. Producent nie podał jeszcze sugerowanej ceny ani przybliżonej daty wprowadzenia nowego modelu do sprzedaży.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl