ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 - najszybsze karty

2013-09-13
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 - najszybsze karty
SanDisk opracował nowy standard kart CFast 2.0. Po wczorajszym rekordzie objętości, tym razem mamy rekord szybkości - 450 MB/s

Producent podaje, że SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 o pojemności 120 GB jest najszybszą na świecie kartą pamięci: odznacza się szybkością odczytu maksymalnie 450 MB/s (3000X), oraz szybkością zapisu maksymalnie 350 MB/s (2333X). Szybkość transferu danych umożliwia rejestrację obrazu z szybkością dwukrotnie większą niż najszybsze dotąd karty pamięci. Nowa karta umożliwia też profesjonalnym użytkownikom szybsze niż dotąd zarządzanie wielkimi plikami. Na przykład transfer pliku 100 GB z karty CompactFlash o szybkości 90 MB/s zajmuje prawie 20 minut, podczas gdy w przypadku karty SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 o szybkości 450 MB/s czas ten wynosi zaledwie cztery minuty.

Ponieważ karty te opierają się na nowej specyfikacji CFast 2.0, na razie tylko firma ARRI, producent profesjonalnych kamer filmowych, zdecydowała się ich użyć. Jednak do grupy firm, które zaakceptowały nowy standard kart przystąpił już także Canon, więc można się spodziewać, że najnowsze profesjonalne kamery i lustrzanki tego producenta, prawdopodobnie będą wspierać specyfikację CFast 2.0.

Karty SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 są w stanie wytrzymać wszelkie występujące w praktyce warunki temperaturowe, wstrząsy i wibracje. W szczególności konstrukcja złączy nie zawiera wtyków, co zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia karty lub kamery podczas wymiany kart. Karty mogą być oznakowane niepowtarzalnym numerem seryjnym, który może być zarejestrowany w dziale obsługi klienta firmy SanDisk. Ponadto do kart tych oferowana jest bezterminowa ograniczona gwarancja oraz roczna subskrypcja na oprogramowanie RescuePRO do odzyskiwania zawartości przypadkowo usuniętej z nośnika.

Na razie karty pamięci SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 są dostępne w USA i Europie w wybranych specjalistycznych sklepach fotograficznych oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży firmy ARRI. Oferowane są modele o pojemności 60 GB i 120 GB.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl