ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Jasne zoomy systemu Sony E Krzysztof Mularczyk

2013-08-27
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Jasne zoomy systemu Sony E
Dwa jasne zoomy o stałym świetle f/4 wprowadziła dzisiaj do oferty firma Sony. Nowe modele dysponują zakresami 16-70 mm oraz 18-105 mm i przeznaczone są do systemu NEX.

Obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar T* E 16-70 mm f/4 ZA OSS to nieduży, wyposażony w stabilizator obiektyw zmiennoogniskowy do codziennego fotografowania. Użyteczny zakres ogniskowych od 16 do 70 mm (24-105 mm w przeliczeniu na format małoobrazkowy) pozwala na szersze fotografowanie i dokonywanie większych zbliżeń niż w przypadku standardowego obiektywu o zakresie 18-55 mm. Z kolei stosunkowo duża jasność f/4 w całym zakresie ogniskowych pozwala na lepsza pracę w słabych warunkach oświetleniowych i wykonywanie zdjęć z bardziej rozmytym tłem. O ładny bokeh zadbać ma dodatkowo kołowa przysłona.

Nowy Zeiss to zaawansowana optycznie i mechanicznie konstrukcja. Ma elegancką, metalową obudowę i wyposażony jest w stabilizator obrazu Sony Optical SteadyShot. Posiada jedną soczewkę AA (Advanced Aspherical), którą połączono z trzema zwykłymi soczewkami asferycznymi, dzięki czemu udało się zmniejszyć rozmiary obiektywy bez pogorszenia jakości obrazu. Ponadto powierzchnie optyczne pokryte są wysokiej klasy powłokami Zeiss T*,  by minimalizować odblaski i poprawiać kontrast.

Model Sony E PZ 18-105 mm f/4 G OSS to równie jasna konstrukcja o stałym świetle f/4 w całym zakresie 18-105 mm. Szeroki kąt w tym obiektywie odpowiada temu co oferują obiektywy kitowe, ale zakres tele jest już zdecydowanie dłuższy. W przeliczeniu na format pełnoklatkowy mamy więc do czynienia z obiektywem 27-158 mm.

W odróżnieniu od najnowszego Zeissa, Sony E PZ 18-105 mm ma elektronicznie sterowany zoom, co przypadnie do gustu miłośnikom filmowania. Opracowana na potrzeby kamer Handycam technologia ma gwarantować bardzo ciche i płynne działanie zmiany powiększenia (ze stałą lub zmienną prędkością) oraz automatyki ostrości. Warto dodać, że regulacja zbliżenia i ostrości nie powoduje zmiany fizycznej długości obiektywu.

Nowy 18-105 mm wyposażony jest w stabilizator Optical SteadyShot. W konstrukcji optycznej znajdują się dwie soczewki ED i trzy elementy asferyczne, co ma zdecydowanie redukować wszelkie wady optyczne.

Sony wprowadziło dzisiaj na rynek także czarną wersję kolorystyczną stałoogniskowego obiektywu E 50 mm f/1,8, po to by pasowała wyglądem do czarnych NEX-ów.

Nowe obiektywy pojawią się w sklepach w październiku. Cen jeszcze nie znamy.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl