ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Filtry Hoya HD Nano wchodzą na rynek Jan Wodziński

2016-12-16
4 komentarzy
21
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Filtry Hoya HD Nano wchodzą na rynek
Firma Next77 - wyłączny dystrybutor produktów Hoya w Polsce - zapowiada wprowadzenie na krajowy rynek filtrów polaryzacyjnych i UV z serii HD Nano

Nowo wprowadzone produkty zapowiedziane zostały w lipcu bieżącego roku pod oznaczeniem Hoya HD3. W skład nowej serii wchodzą filtry światła ultrafioletowego oraz kołowe filtry polaryzacyjne - oba typy dotępne są w średnicach od 52 do 82 mm.

Filtry Hoya HD Nano są nawet o 800% bardziej wytrzymałe fizycznie od filtrów HD pierwszej generacji dzięki nowoczesnym nanopowłokom, które są od 200% (w przypadku filtrów UV) do 500% (w przypadku filtrów CIR-PL) bardziej gładkie od poprzednich wersji. Nowe powłoki nakładane są wielowarstwowo - filtry UV posiadają 32 warstwy, a polaryzacyjne - 16.

Nowe filtry Hoya posiadają lekką, niskoprofilową ramkę, dzięki której unikniemy zjawiska winietowania zakładając filtr na obiektyw o szerokim polu widzenia. Dzięki powłokom hydro- i oleofobowym nowe produkty odporne będą na zabrudzenia i zbieranie się na nich kropel wody. Dzięki utwardzanemu chemicznie szkłu, filtry UV są także czterokrotnie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż zwyczajne szkło optyczne.

Nowoczesna technologia wykorzystana do produkcji nowych filtrów Hoya pozwoliła na uzyskanie bardzo dużej przepuszczalności światła - nawet na poziomie 99,7%. Przyczyniła się do tego między innymi folia polaryzacyjna, która blokuje o 25% mniej światła niż poprzednia wersja.

Nowe filtry światła ultrafioletowego Hoya HD Nano UV będą kosztowały w dniu premiery od 162 zł za filtr o średnicy 52 mm do 384 zł za wersję 82-milimetrową. Filtry polaryzacyjne Hoya HD Nano CIR-PL będą kosztować odpowiednio 258 zł za filtr o najmniejszej średnicy do 542 zł za wersję największą.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl