ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Syrp Super Dark Variable ND - szary filtr o zmiennej gęstości [wideo] Jan Wodziński

2016-12-13
0 komentarzy
11
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Syrp Super Dark Variable ND - szary filtr o zmiennej gęstości [wideo]
Syrp, producent akcesoriów do kręcenia time-lapse'ów, wprowadza na rynek nowy filtr ND o zakresie gęstości od 5 do 10 EV

Filtry Super Dark Variable ND to kolejne - po Variable ND - filtry neutralne szare o zmiennej gęstości produkcji Syrp. Firma, odpowiedzialna za takie produkty jak Genie czy Slingshot, zdecydowała się na wypuszczenie produktu, który może przypaść do gustu fotografom krajobrazu.

Syrp Super Dark Variable ND oferuje zmienne parametry, dzięki którym możemy ograniczyć dopływ światła do matrycy naszego aparatu w zakresie od 5 do 10 EV. Pierścienie, z których zbudowana jest obudowa filtra, zostały wyposażone w ograniczniki obrotu, dzięki czemu z łatwością wybierzemy minimalną i maksymalną wartość gęstości, ale także unikniemy niechcianego zjawiska "wzoru X", które może pojawić się przy ustawieniu zmiennego filtra ND w pozycji powyżej maksimum.

Nowe filtry ND dostępne są w dwóch rozmiarach - małym o średnicy 67 mm oraz dużym o średnicy 82 mm. Oba wyposażone są w pierścienie redukcyjne, dzięki czemu mały filtr nałożymy na obiektywy z gwintem 58 i 52 mm a duży na szkła o gwincie 77 i 72 mm. Wraz z filtrem, w zestawie znajdziemy estetyczne, skórzane etui a także ściereczkę z logo producenta.

Cena nowych filtrów wynosi 169 dolarów za wersję mniejszą oraz 209 dolarów za filtr o większym rozmiarze. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta, natomiast w galerii poniżej możecie zobaczyć kilka przykładowych zdjęć wykonanych przy użyciu wspomnianych filtrów podczas 9-dniowej wyprawy na Islandię, gdzie ekipa Syrp testowała swój nowy sprzęt.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl