ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

16 obiektywów, 52 megapiksele - znamy szczegóły aparatu Light L16 Jan Wodziński

2016-12-09
4 komentarzy
21
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
16 obiektywów, 52 megapiksele - znamy szczegóły aparatu Light L16
Firma Light Co., o której usłyszeliśmy w kwietniu zeszłego roku zaprezentowała nową garść szczegółów na temat aparatu Light L16

Kompaktowy aparat z 16 obiektywami - brzmi niewiarygodnie, prawda? Tak właśnie amerykańska firma Light Co. postanowiła rozwiązać problem wielkości profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Oferując nowatorski system obrazowania oparty na szesnastu 13-megapikselowych modułach, przedsiębiorstwo chce oddać w ręce użytkowników techniczne cudo, które mimo małych rozmiarów, umożliwi tworzenie profesjonalnych fotografii, porównywalnych z tymi zrobionymi zaawansowaną lustrzanką.

Light L16 zbudowany jest z 16 oddzielnych modułów fotograficznych. Każdy oferuje rozdzielczość 13 megapikseli, lecz różnią się one zastosowanymi obiektywami - 5 z nich wyposażonych jest w szkła o ekwiwalencie ogniskowej 28 mm i jasności f/2, pięć kolejnych posiada obiektywy 70 mm f/2,0 a sześć 150 mm f/2,4. Zastosowana technologia umożliwia symulowanie 5-krotnego zoomu optycznego a także tworzenie obrazów o maksymalnej rozdzielczości 52 megapikseli. Dzięki algorytmowi, który składa ze sobą kilka ekspozycji, aparat ma uzyskiwać bardzo dobre wyniki podczas robienia zdjęć w nocy.

Podobnie jak działający w oparciu o teorię pola świetlnego aparat Lytro Illum, tak i produkt Light Co. pozwala na wybór punktu ostrości już po zrobieniu zdjęcia - dzieje się tak dzięki temu, że aparat - niczym ludzki zmysł wzroku - rejestruje obraz w trzech wymiarach - na filmie poniżej widać dokładnie, jakimi zasadami rządzi się działanie aparatu Light L16.

Nowoczesny kompakt jest także praktycznym narzędziem dla twórców wideo - pozwala on na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K przy trzech długościach ogniskowej - 28, 70 i 150 mm. Aluminiowa, uszczelniana obudowa jest odporna na pył i wodę, przez co aparat sprawdzi się jako sprzęt dla osób dużo podróżujących - wbudowany odbiornik GPS pozwoli także na geotagowanie zdjęć.

Wraz z nowymi informacjami o aparacie, producent zdecydował się także na udostępnienie przykładowych fotografii zrobionych nowym sprzętem. Nie mają one co prawda 52 megapikseli, a "tylko" 20, wyglądają jednak bardzo obiecująco. Więcej na temat aparatu Light L16 znajdziecie na tej stronie.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl