ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Inne

Filmy 360-stopni w darmowym odtwarzaczu VLC 360 Jan Wodziński

2016-11-28
0 komentarzy
7
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Filmy 360-stopni w darmowym odtwarzaczu VLC 360
VideoLan we współpracy z Giroptic wypuściła nową wersję popularnego odtwarzacza materiałów wideo

VLC Player to popularny odtwarzacz wideo, który zdobył przychylność użytkowników nie tylko faktem tego, że jest darmowy, lecz także przez swój lekki i nienarzucający się interfejs. Wraz z nową wersją - dostępną na razie jako oddzielny program VLC 360 - producent udostępnia możliwość odtwarzania wideo 360 stopni.

Firma, która odpowiada za odtwarzacz VLC Player - VideoLan - nawiązała współpracę z Giroptic - przedsiębiorstwem specjalizującym się w rozwiązaniach zwiazanych z materiałem 360 stopni. Dzięki tej współpracy, producent odtwarzacza chwali się, że VLC "jest pierwszym dużym odtwarzaczem, który oferuje możliwość odtwarzania 360-stopniowego materiału bez dodatkowych utrudnień". Na ten moment, VLC 360 oferuje trzy tryby odtwarzania: Zoom, Little Planet oraz Reverse Little Planet. Interakcja z obrazem odbywa się przy pomocy myszki lub klawiatury.

Producent deklaruje, że funkcje odtwarzacza VLC 360 zostaną wbudowane w nową wersję oryginalnego playera, co ma nastąpić w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Nową wersję VLC możecie pobrać ze strony producenta. Jest ona kompatybilna zarówno z Widowsem (od "siódemki" w górę) jak i systemem Mac OS 10. W bliżej nieokreślonej przyszłości mają pojawić się także wersje dla Androida, iOS oraz XBOX One. W przyszłym roku natomiast, z nowego VLC będą mogli w pełni korzystać posiadacze okularów VR takich jak Oculus czy Vive.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl