ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Orbi Prime - okulary nagrywające wideo 360 stopni [wideo] Jan Wodziński

2016-11-08
1 komentarzy
11
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Orbi Prime - okulary nagrywające wideo 360 stopni [wideo]
Urządzenia nagrywające wideo 360 stopni coraz częściej pojawiają się na rynku - tym razem pora na okulary

W serwisie Indiegogo kończy się właśnie ciekawa kampania, której celem jest zebranie środków na produkcję okularów Orbi Prime - urządzenia, które ma szanse zaskarbić sobie serca fanów wirtualnej rzeczywistości.

Producenci obecnie prześcigają się w wypuszczaniu na rynek coraz to nowszych kamer umożliwiających rejestrowanie 360-stopniowego obrazu. Takie produkty zaprezentował już między innymi Nikon oraz Ricoh. Cały czas są to jednak tradycyjne kamerki, które albo zajmują nam ręce - albo wymagają przymocowania za pomocą specjalnych akcesoriów. Orbi Prime może pomóc rozwiązać ten problem, przecierając szlak do wygodniejszego nagrywania wideo VR.

Okulary Orbi Prime wyglądają jak zwykłe - chociaż masywne - okulary przeciwsłoneczne. Posiadają one polaryzowane szkła z filtrem UV, które zapewniają odpowiednią ochronę naszych oczu, lecz to, co w nich najciekawsze to 4 wbudowane kamery, każda nagrywająca materiał w rozdzielczości 1080p, co łącznie daje 360-stopniowe wideo o jakości 4K.

Orbi Prime posiada dwa przyciski kontrolujące rejestrowanie filmów a także wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki któremu możemy kontrolować pracę urządzenia poprzez dedykowaną aplikację na smartfona. Bateria urządzenia pozwala na 90 minut nagrywania, a wodoodporna konstrukcja w standardzie IP64 predestynuje sprzęt do outdoorowego użytku. Producent zadbał także o elektroniczną stabilizację obrazu, a zarejestrowany materiał zapisywany jest na karcie SD.

Poniżej prezentujemy Wam przykładowy film nagrany przy pomocy urządzenia, które (jeżeli kampania zakończy się sukcesem) będzie dostępne od sierpnia przyszłego roku w cenie 329 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie produktu a także w serwisie Indiegogo, gdzie macie szansę wesprzeć rozwój okularów Orbi Prime.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl