ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Nikkor 70–200 mm f/2,8E i PC 19 mm f/4E - telezoom i tilt-shift od Nikona Krzysztof Mularczyk

2016-10-19
18 komentarzy
96
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nikkor 70–200 mm f/2,8E i PC 19 mm f/4E - telezoom i tilt-shift od Nikona
Firma Nikkon zaprezentowała dwa pełnoklatkowe obiektywy - reporterski zoom AF-S 70–200 mm f/2,8E FL ED VR oraz szerokokątny tilt-shift PC 19 mm f/4E ED

Najnowszy Nikon Nikkor AF-S 70–200 mm f/2,8E FL ED VR to wyraźnie przeprojektowany obiektyw, którego ergonomię i funkcjonalność opracowano na wzór teleobiektywów o ogniskowych 400 mm, 500 mm i 600 mm. Nowy zoom ma usprawnione funkcje śledzenia AF i kontroli ekspozycji, a także udoskonaloną stabilizację optyczną w trybie SPORT VR.

Nowa konstrukcja optyczna ma gwarantować najwyższą jakość obrazu w całym kadrze - w porównaniu z poprzednim modelem poprawiono brzegi kadru oraz zmniejszono winietowanie. W układzie jest teraz sześć soczewek ze szkła ED, soczewka fluorytowa oraz element o wysokim współczynniku załamania (HRI). Zastosowano też powłoki nanokrystaliczne poprawiające transmisję światła i zmniejszające występowanie refleksów i efektów flary. Dzięki nowej optyce minimalna odległość ostrzenia wynosi teraz 1,1 m, a maksymalna skala odwzorowania zwiększyła się z 0,11x do 0,21x.

Konfigurowalne przyciski umieszczone na tubusie obiektywu mają ułatwić jego obsługę, a zamiana miejscami pierścienia zmiany ogniskowej i pierścienia ustawiania ostrości uzyskać lepsze wyważenie podczas trzymania sprzętu. Użycie soczewek z lekkiego szkła w połączeniu z nowym tubusem ze stopu magnezu, sprawiło też, że obiektyw jest teraz lżejszy od poprzednika.

Z kolei Nikon Nikkor PC 19 mm f/4E ED to nowy pełnoklatkowy obiektyw z funkcją kontroli perspektywy (PC) wyposażony w oddzielne mechanizmy pochyłu i przesuwu. Fotografowie zyskują dzięki temu kontrolę nad płaszczyzną ostrości i mogą np. uzyskać zdjęcia pozbawione efektu zbieżności linii. Obiektywy tego typu wykorzystuje się najczęściej w  fotografii architektonicznej, artystycznej i krajobrazowej.

W układzie optycznym zastosowano dwie soczewki asferyczne i trzy soczewki ze szkła o superniskiej dyspersji w celu zminimalizowania wad optycznych. Zastosowano także nanokrystaliczne powłoki, które eliminuje refleksy i flary oraz  powłoki fluorowe, które aktywnie odpychają wodę, kurz i brud bez wpływu na jakość zdjęć.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl