ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Gorące premiery GoPro - dron Karma i dwie kamery Hero 5 Jan Wodziński

2016-09-20
0 komentarzy
25
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Gorące premiery GoPro - dron Karma i dwie kamery Hero 5
GoPro zaprezentowało właśnie długo wyczekiwany dron Karma i dwie nowe kamery sportowe Hero 5 filmujące w 4K

Długo wyczekiwany dron GoPro Karma nareszcie ujrzał światło dzienne. Producent deklaruje, że jego nowy produkt zapewnia "optymalne rozwiązania sprzętowe do opowiadania pasjonujących historii".

Nowe urządzenie przeznaczone jest dla początkujących pilotów. Wyposażone jest w zautomatyzowany system startu i lądowania, zabezpieczenie przed lotem w strefach zakazanych a także algorytm sprawiający, że dron wraca do operatora gdy znajdzie się poza zasięgiem pilota bądź poziom energii baterii będzie niski.

W skład zestawu GoPro Karma wchwodzi GoPro Grip - uchwyt wyposażony w dotykowy wyświetlacz sterujący najważniejszymi funkcjami podłączonej do niego kamery. Co istotne, GoPro Grip kompatybilny jest z gimbalem drona, przez co może pełnić rolę poręcznego urządzenia typu "Steadicam". Karma kompatybilna jest ze wszystkim wersjami kamer Hero 4 oraz Hero 5.

Oprócz nowego drona, zaprezentowane zostały dwie kamerki - flagowy model GoPro Hero 5 Black oraz odświeżona wersja kamery Session. Oba urządzenia są wodoodporne do 10 metrów i umożliwiają nagrywanie materiału w rozdzielczości 4K przy 30 kl./s.

GoPro Hero 5 Black umożliwia robienie zdjęć o rozdzielczości 12 megapikseli i zapisywanie ich w formacie RAW. Hero 5 Session rejestruje nieco mniejsze, 10-megapikselowe obrazy i zapisuje je jaki pliki JPEG. Flagowy model GoPro wyposażony jest w 2 calowy wyświetlacz i moduł GPS. Dźwięk nagrywany jest przy pomocy trzech wbudowanych mikrofonów a rejestrowany obraz jest elektronicznie stabilizowany. Model GoPro Hero 5 Session pozbawiony jest wyświetlacza, oferuje natomiast możliwość sterowania głosowego.

Nowe modele kamer dostępne będą w sprzedaży od 2 października w cenie 399 dolarów za model Black i 299,99 dolarów za Session. Dron GoPro Karma dostępny będzie na rynku od 23 października w cenie 799,99 dolarów bez kamery, 999,99 dolarów w zestawie z kamerą Hero 5 Session a także w połączeniu z modelem Hero 5 Black w cenie 1099,99 dolarów.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl