ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Sony A99 Mark II - druga generacja pełnoklatkowej lustrzanki Jan Wodziński

2016-09-19
18 komentarzy
64
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Sony A99 Mark II - druga generacja pełnoklatkowej lustrzanki
5-osiowa stabilizacja, hybrydowy autofokus i filmowanie w 4K - Sony wprowadza na rynek nową flagową lustrzankę SLT

Nowa lustrzanka Sony, przeznaczona na rynek profesjonalny została wyposażona w wiele innowacji. Model A99 Mark II posiada 42,4-megapikselową, pełnoklatkową, podświetlaną matrycę CMOS Exmor R - jej rozdzielczość jest o wiele większa niż u poprzednika. Zakres czułości mieści się w przedziale od ISO 100 do ISO 25600 przy czym może być poszerzony do ISO 50 w dół skali oraz aż do ISO 102400 w górę. Nowy sensor pozbawiony jest filtra dolnoprzepustowego a zapis plików może odbywać się zarówno w skompresowanym jak i nieskompresowanym formacie RAW. Producent deklaruje, że nowa matryca posiada bardzo dużą dynamikę tonalną i generuje bardzo niskie szumy.

Wyciągnąwszy wnioski z sukcesu bezlusterkowych aparatów serii A7, Sony zadecydowało o wprowadzeniu do swojego flagowego modelu lustrzanki 5-osiowej stabilizacji matrycy SteadyShot INSIDE. Stabilizacja działa na poziomie 4,5 EV a korzystać z niej można zarówno podczas robienia zdjęć jak i nagrywania video.

Nowa lustrzanka jest wyposażona w hybrydowy system autofokusa 4D Focus oparty na detekcji fazy, który łączy działanie 79 punktów krzyżowych na specjalnie zaprojektowanym sensorze z efektami pracy 399 punktów znajdujących się w płaszczyźnie matrycy aparatu. Dzięki tego typu rozwiązaniu, system ustawiania ostrości ma być wydajny w kiepskich warunkach oświetleniowych - centralny punkt systemu AF ma być czuły nawet do -4 EV.

Szybki system autofokusa, wydajny procesor obrazu BIONZ X oraz nowo zaprojektowana migawka pozwalają lustrzance na wykonywanie zdjęć seryjnych z szybkością 12 kl./s z autofokusem ustawionym na tryb śledzenia obiektu a duży bufor pozwala na wyświetlanie zdjęć natychmiast po ich zrobieniu. W trybie LiveView aparat osiąga szybkość 8 kl./s, lecz dostępne są też tryby wolniejsze - 6 oraz 4 kl./s. Sony A99 Mark II wyposażono także w detektor migotania, który synchronizuje otwarcie migawki z częstotliwością błysków światła w otoczeniu.

Osoby, które korzystają z lustrzanki do filmowania nie powinny czuć się zawiedzione - nowy przedstawiciel aparatów SLT Sony oferuje nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K z przepustowością 100Mbps. Nową Alphę wyposażono także w możliwość nagrywania materiału używając krzywej S-log2 oraz S-log3 co umożliwi zaawansowaną postprodukcję zarejestrowanego video. A99 oferuje możliwość nagrywania video z prękością 120 fps.

Nowa Alpha jest o 8% mniejsza od swojego poprzednika, posiada także zaprojektowany na nowo uchwyt. Zbudowany ze stopu magnezu aparat jest uszczelniany - odporny na wilgoć i pył. Wyposażono go w dwa sloty na karty SD przy czym jeden z nich jest także kompatybilny z kartami Memory Stick. Zewnętrzna soczewka wizjera EVF zaprojektowanego w technologii OLED i oferującego powiększenie 0,78x pokryta jest warstwą zabezpieczającą ją przed śladami odcisków palców, pyłem oraz wilgocią.

Przycisk wielofunkcyjny nowej lustrzanki został przeprojektowany - posiada on teraz dwa tryby pracy. W trybie "ON" pracuje "z kliknięciem" natomiast w trybie "OFF" płynnie - co na pewno przyda się podczas filmowania. A99 Mark II wyposażona jest w moduł Bluetooth - parując ją ze zgodnym urządzeniem z Androidem bądź iOS możemy uzyskać między innymi dane o lokalizacji geograficznej zapisywane w metadanych zdjęć.

Sony Alpha A99 Mark II będzie dostępna od listopada bieżącego roku w cenie 3600 euro za korpus.

 

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl