ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Olympus FL-900R - uszczelniana lampa błyskowa dla systemu Mikro 4/3 Jan Wodziński

2016-09-19
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Olympus FL-900R - uszczelniana lampa błyskowa dla systemu Mikro 4/3
Odporna na wilgoć, kurz i mróz - Olympus prezentuje nową lampę błyskową dla bezlusterkowców Mikro 4/3

Nowa lampa błyskowa FL-900R zaprezentowana przez Olympusa jest przeznaczona do aparatów systemu Mikro 4/3 - w szczególności dla serii OM-D. Liczba przewodnia nowego flasha ma wartość 58 przy ISO 100 i pokrywa światłem kadry fotografowane przy użyciu obiektywów o ogniskowej od 12 do 100 mm (24-200 mm dla pełnej klatki). Przy zastosowaniu wbudowanego dyfuzora zasięg światła pokrywa kadry utrwalane przy użyciu obiektywów od 7 do 10 mm. Lampa pracuje zarówno w trybie manualnym jak i TTL - wykorzystuje wtedy moc obliczeniową procesora obrazu zastosowanego w korpusie aparatu.

Ważąca 382 gramy lampa FL-900R jest uszczelniana - odporna na zachlapanie, kurz oraz mróz, przez co powinna sprawdzić się dobrze w zastosowaniach profesjonalnych. Jej głowica odchyla się na boki oraz w górę, odpowiednio o 180 stopni w obie strony i 90 stopni. Nowa lampa Olympusa wspiera wiele trybów pracy aparatu, w tym Focus Bracketing i Focus Stacking. Nie zapomniano również o filmowcach, którzy mogą skorzystać z ledowego oświetlenie o mocy 100 luksów. Warto wyróżnić także kolejną funkcję w którą wyposażony jest nowy flash, a mianowicie możliwość wykorzystania go jako bezprzewodowego sterownika innych lamp. FL-900R zamontowana na gorącej stopce aparatu może spełniać rolę lampy głównej sterującą innymi flashami zebranymi nawet w 4 grupy. Moc błysku oraz tryb pracy każdej sterowanej bezprzewodowo lampy można kontrolować z poziomu menu aparatu.

Lampa błyskowa Olympus FL-900R będzie dostępna w sprzedaży od grudnia bieżącego roku.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl