ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Inne

Kosmiczny pomysł na HDR [wideo] Jan Wodziński

2016-08-08
0 komentarzy
32
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Kosmiczny pomysł na HDR [wideo]
NASA zaprezentowała właśnie rewolucyjną technologię odmieniającą nagrywanie wideo w technice HDR

Oglądając fotografie ze startów rakiet czy też promów kosmicznych i skupiając swoją uwagę na wyglądzie płomieni, zauważyliście zapewne, że najczęściej przypominają one po prostu prześwietloną plamę. W celu lepszego analizowania struktury płomienia podczas testów silników rakietowych NASA opracowała nową kamerę o nazwie HiDyRS-X – który odmienia technologię HDR umożliwiając nagrywanie filmów o wysokiej dynamice tonalnej i dużej liczbie klatek na sekundę.

Dotychczas technika High Dynamic Range polegała na wykonywaniu kilku ekspozycji o różnym naświetleniu jedna po drugiej, a następnie na łączniu ich w całość przez algorytm, który dbał o to, aby żaden piksel nie był prześwietlony bądź niedoświetlony. Nowa technologia Amerykańskiej Agencji Kosmicznej umożliwia wykonywanie wielu ekspozycji naraz co umożliwia bezproblemowe nagrywanie wysokoklatkowego filmu. Dbanie o poprawne naświetlenie poszczególnych pikseli zachodzi jednak już na poziomie sprzętu a nie software'u, co eliminuje opóźnienia które do tej pory stawały na przeszkodzie sprawnemu nagrywaniu filmów w tej technice.

NASA informuje, że przy użyciu wielu kamer HiDyRS-X oraz zaawansowanego oprogramowania będzie możliwe nagrywanie filmów HDR także w 3D.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.nasa.gov.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl