ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Casio EX-FR200 - sportowa kamera z odłączanym obiektywem Jan Wodziński

2016-08-06
2 komentarzy
9
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Casio EX-FR200 - sportowa kamera z odłączanym obiektywem
Firma Casio zapowiedziała wprowadzenie na rynek wytrzymałej kamery sportowej z odłączanym modułem obiektywu typu rybie oko

Nowa kamera sportowa Casio EX-FR200 wejdzie na rynek w połowie września bieżącego roku. Będzie wyposażona w obiektyw typu rybie oko o ogniskowej 1,35 mm (13,4 mm w przeliczeniu na pełną klatkę). Co ciekawe, będzie to odłączany moduł, a samo body umożliwiać ma kontrolowanie dwóch obiektywów naraz, co pozwoli uchwycić 360-stopniową panoramę.

Nowy produkt Casio ma posiadać cztery tryby pracy pozwalające na uchwycenie 180-stopniowego, sferycznego obrazu o rozdzielczości 3888x3888 pikseli, 360-stopniowej, "płaskiej" panoramy o wymiarach 7456x1864 px, superszerokiego obrazu obejmującego 208 stopni bądź też 360-stopniowej sferycznej panoramy po podłączeniu do body drugiego obiektywu. Przy zastosowaniu dwóch modułów optycznych możliwe będzie także nagrywanie interaktywnego wideo 360 stopni i publikowanie go na YouTube. Warto wspomnieć także, że moduł obiektywu można zamontować na korpusie zarówno w położeniu klasycznym, skierowanym do przodu, jak i w trybie selfie.

Kamera EX-FR200 ma być wodoodporna, wstrząsoodporna oraz mrozoodporna – wszystkie te cechy sprawiają, że wydaje się ona ciekawym wyborem dla osób zainteresowanych sportami ekstremalnymi. Komunikację między kamerą a urządzeniami mobilnymi ma zapewniać moduł Bluetooth w wersji 2.1 oraz Wi-Fi.

Na razie nie wiadomo, czy kamera będzie sprzedawana poza Japonią. Producent deklaruje produkcję na poziomie 5000 egzemplarzy miesięcznie od daty premiery.

Więcej informacji na stronie: www.casio.co.jp.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl