ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Summilux-TL 35 mm f/1,4 Asph. - nowy obiektyw systemu Leica T Antoni Żółciak

2016-03-22
0 komentarzy
11
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Summilux-TL 35 mm f/1,4 Asph. - nowy obiektyw systemu Leica T
W bezlusterkowym systemie Leica T, opartym o matryce APS-C, pojawi się nowy stałoogniskowy obiektyw Summilux-TL 35 mm f/1,4 Asph.

Leica Summilux-TL 35 mm f/1,4 Asph. to nowy jasny standard w systemie T. Po podłączeniu do bezlusterkowca Leica T, który bazuje na niepełnoklatkowej matrycy, stanie się odpowiednikiem pełnoklatkowej "pięćdziesiątki" o jasności f/1,4. Jak deklaruje producent, przy konstruowaniu obiektywu zadbano o jak najlepsze przenoszenie kontrastu i barw w pełnym zakresie przysłon. Plusem nowego szkła jest wewnętrzne ogniskowanie, małe wymiary (długość 77 mm bez osłony przeciwsłonecznej) oraz niewielka waga wynosząca 428 g.

Konstrukcja optyczna składa się z 12 elementów ustawionych w 8 grupach (4 soczewki są asferyczne). Minimalny dystans ogniskowania wynosi 40 cm, a elektronicznie kontrolowana przysłona może zostać przymknięta do wartości f/16. Choć jest to obiektyw pod małe matryce, może być także używany z pełnoklatkowym aparatem Leica SL.

Nowy Summilux-TL jest pierwszym z dwóch obiektywów, które wzbogacą system Leica T w tym roku. Na jesieni kolejną propozycją będzie APO Macro-Elmarit 60 mm f/2,8 Asph., który pojawi się jesienią.

Sugerowana cena detaliczna obiektywu Leica Summilux-TL 35 mm f/1,4 Asph. wynosi 8600 zł.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl