ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Fomei Digital PRO X 700 - studyjna lampa sterowana smartfonem Krzysztof Mularczyk

2016-03-18
0 komentarzy
8
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fomei Digital PRO X 700 - studyjna lampa sterowana smartfonem
Fomei rozszerza serię lamp studyjnych o model Digital PRO X 700, kompatybilny z zaawansowanym systemem zdalnego sterowania np. z poziomu smartfona

Seria Digital PRO X jest flagową rodziną lamp studyjnych w ofercie Fomei. Lampy mogą służyć jako źródło światła błyskowego oraz ciągłego i posiadają zaawansowany system sterowania bezprzewodowego za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Nowy model Fomei Digital PRO X 700 został wyposażona w cyfrowe sterowanie funkcjami za pomocą przycisków i potencjometrów na panelu sterującym, który wraz z wyświetlaczem LCD został umieszczony na tylnej ściance. Jak wszystkie lampy Fomei, posiada aktywne chłodzenie zarówno elektroniki wewnątrz lampy, palnika oraz żarówki pilotującej, co jest niezmiernie ważne biorąc pod uwagę wysoką moc żarówki halogenowej wynoszącą maksymalnie aż 1000 W (w zestawie jest 650 W). Podobnie jak w niższych modelach palnik i pilot standardowo zabezpieczone są przed uszkodzeniem kopułką ze szkła żaroodpornego. Są to cechy wyróżniające sprzęt Fomei na tle konkurencji, niezmiernie rzadko spotykane na rynku.

Fomei Digital PRO X 700 oferuje energię błysku w zakresie od 700 do 5,5 Ws. Czas trwania błysku to 1/1500 s, a w zależności od ustawionej mocy lampy, czasy ładowania wynoszą od 0,1 do 0,9 s. Przy wymiarach 355 x 12 x 115 mm lampa waży 3,1 kg.

Nowa lampa jest oczywiście zgodna z niezwykle rozbudowanym systemem radiowego sterowania.  Niedawno zaktualizowany, pozwala teraz zarządzać wszystkimi funkcjami nie tylko z poziomu komputera, ale już także z urządzeń mobilnych (telefony, tablety). System ten opiera się na technologii o nazwie ZigBee 2,4GHz, dzięki której zasięg wynosi nawet 100 m.

System radiowego sterowania ZigBee 2,4Ghz składa się z nadajnika USB do komputera, nadajnika do aparatu, odbiorników do lamp, oprogramowania do PC/Apple, aplikacji na iPhone, iPad, telefonów i tabletów Android. Prosty w obsłudze program pozwala na ustawianie wszystkich parametrów i funkcji lampy począwszy od włączania fotoceli, dźwiękowym powiadamianiu o naładowaniu kondensatora, na ustawieniu energii błysku i żarówki pilotującej kończąc.

Program umożliwia opisanie i zapamiętanie parametrów każdej lampy. Kontrolować może aż 50 jednostek, dzięki czemu możemy po wejściu do studia bardzo szybko przywrócić ustawienia np. z dnia poprzedniego lub takie, jakie nam najbardziej odpowiadają. Jest to bardzo przydatne, jeżeli ze studia korzysta kilku fotografów.

Fomei Digital PRO X 700 ma kosztować 2490 zł netto. Tak jak na pozostałe lampy z tej serii, producent obejmuje ją 5 letnią gwarancją a polski dystrybutor Medikon Polska zapewnia lampę zastępczą na czas ewentualnej naprawy.

Więcej szczegółów na www.sklep.medikon.pl.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl