ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Adapter Techart Pro - autofokus z manualnym obiektywem Antoni Żółciak

2016-02-12
8 komentarzy
70
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Adapter Techart Pro - autofokus z manualnym obiektywem
Techart Pro to pierwszy taki adapter. Łącząc za jego pomocą manualne szkło Leica z korpusem Sony otrzymamy zestaw z działającym autofokusem

Wykorzystując technologię o wdzięcznej nazwie Z-Shift (a więc, dosłownie, "przesuwanie wzdłuż osi Z"), Techart zamierza "dodać" manualnym obiektywom Leiki możliwość automatycznego ustawiania ostrości. Warunkiem jest korzystanie ze szkieł podpiętych do aparatów z bagnetami Sony E. Zasada działania wydaje się dość prosta - otrzymujemy wbudowany silnik, zmieniający położenie obiektywu względem matrycy w zakresie +/- 4,5 mm. Producent deklaruje ponadto, że w procesie nie ucierpi jakość obrazu.

Na zbliżony koncept wpadło jakiś czas temu samo Sony, składając w listopadzie 2014 roku wniosek patentowy o numerze US 8866965. Japońska technologia jest bardziej uniwersalna, pozwalając na przemieszczanie się samego bagnetu - nie trafiła jednak do produkcji.

Techart Pro - jeśli ufać zapewnieniom firmy - ma działać szybko, celnie i stabilnie. Dostaniemy wsparcie nie tylko dla trybu AF-S, ale również AF-C. Adapter wspiera również 5-osiową stabilizację, jaką znajdziemy w niektórych korpusach Sony. Jak dotychczas, jedynymi minusami tego rozwiązania są brak wsparcia dla trybu filmowego oraz konieczność ręcznego sterowania przysłoną - a to uniemożliwia fotografowanie w trybie P, S lub automatycznym.

Do adaptera możemy podłączyć obiektywy o wadze do 700 g. Jego wymiary to 8 na 2 cm przy 130 g wagi. Techart Pro trafi do sprzedaży w marcu. Cena 350 dolarów.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl