ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Carl Zeiss 1000 mm f/5,6 Mirotar - aukcja rzadkiego obiektywu Antoni Żółciak

2016-02-11
2 komentarzy
39
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Carl Zeiss 1000 mm f/5,6 Mirotar - aukcja rzadkiego obiektywu
Carl Zeiss 1000 mm f/5,6 Mirotar
Na aukcję trafił rzadki teleobiektyw Carl Zeiss 1000 mm f/5,6 Mirotar, należący wcześniej do redakcji Sports Illustrated

Kolekcjonerzy optyki zacierają ręce. Z ceną 30 tys dolarów na internetową aukcję trafił Carl Zeiss 1000 mm f/5,6 Mirotar - rzadki teleobiektyw lustrzany, którego wyprodukowano łącznie 28 sztuk. Ten egzemplarz używany był wyłącznie przez reporterów redakcji Sports Illustrated. Co więcej - tylko do jednego zadania, jakim było fotografowanie dorocznych mistrzostw ligi baseballowej MLB.

Dostosowany do bagnetu Nikon F, zeissowski obiektyw "jest w dobrym stanie", jak deklaruje sprzedawca. "Widać, że był użytkowany, ma też liczne defekty kosmetyczne, ale pozostaje w pełni sprawny, co potwierdziliśmy podczas wewnętrznych testów".

Sprzedający nie dostarcza oficjalnej specyfikacji obiektywu, ale wystarczy zajrzeć do dokumentacji producenta. To tam dowiemy się, że mamy do czynienia ze sprzętem ważącym ponad 16 kg. Dokładna ogniskowa wynosi 1020,6 mm przy 4,5-stopniowym polu widzenia i minimalnym dystansie ogniskowania równym 12 m. Możemy nawet podejrzeć wykresy MFT.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl