ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Inne

Wyższa rozdzielczość na Instagramie Antoni Żółciak

2015-07-07
10 komentarzy
94
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wyższa rozdzielczość na Instagramie
Dotychczasowe 640 x 640 pikseli zostało niemalże podwojone. Zdjęcia na Instagramie będą teraz przechowywane w rozdzielczości 1080 x 1080 pikseli.

Od ubiegłego piątku, jeszcze nieoficjalnie, Instagram rozpoczął magazynowanie zdjęć w rozdzielczości 1080 x 1080 pikseli. Rzecznik firmy potwierdził zmianę w rozmowie z The Verge, deklarując, że już w tej chwili pojawia się ona stopniowo w aplikacjach na iOS oraz Androida. Platformy desktopowe będą - jak dotychczas - prezentować fotografie z 640 pikselami szerokości. Przedstawiciele Instagrama podkreślają, że świat mobilny będzie zawsze stać na pierwszym miejscu.

Wiadomość nie została jeszcze upubliczniona w formie informacji prasowej; wyższą rozdzielczość odkryli sami użytkownicy. To modyfikacja, którą docenią zwłaszcza profesjonalni fotografowie. Według większości Instagramowiczów, poza ilością pikseli poprawiła się również jakość zdjęć. Kompresja, jaką na użytkowników nakładała platforma, nie jest już tak restrykcyjna.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl