ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Leica M Monochrom (typ 246) – unowocześniony dalmierz

2015-04-30
2 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Leica M Monochrom (typ 246) – unowocześniony dalmierz
Na rynek wejdzie następca czarno-białego dalmierza, Leica M Monochrom (typ 246) - aparat jest szybszy, bardziej wydajny i funkcjonalny

Leica uaktualnia swój cyfrowy dalmierz wykonujący tylko zdjęcia czarno-białe. Model Leica M Monochrom (typ 246) opiera się na nowej pełnoklatkowej matrycy o rozdzielczości 24 Mp oferującej maksymalną czułość ISO 25000. Nie ma na niej filtra RGB ani filtra dolnoprzepustowego - co podwójnie przekłada się na wyższą niż tradycyjnie ostrość zdjęć. Procesor obrazu Maestro i bufor pamięci o pojemności 2 GB (30 zdjęć z szybkością 3 kl./s) mają usprawnić prace dalmierza - przyspieszył równoległy zapis plików w formacie JPEG oraz RAW, a podgląd zdjęć wykonanych w serii ma być nieomal natychmiastowo wyświetlony na ekranie LCD.

Pojawił się również podgląd na żywo, który stanowi alternatywę do kadrowania przez wizjer aparatu. Podczas pracy w trybie Live View, Leica M Monochrom oferuje wsparcie w ustawieniu ostrości: można powiększyć fragment kadru (max. 10x) oraz użyć funkcji focus peacking, czyli podświetlenia krawędzi obrazu znajdujących się w płaszczyźnie ostrości. Nowa Leica M Monochrom rejestruje także wysokiej jakości czarno-biały materiał wideo w rozdzielczości Full HD z szybkością 25 kl./s. Dedykowany przycisk pozwala na szybkie rozpoczęcie i przerwanie nagrywania filmu. Film rejestrowany jest w formacie Motion JPEG.

Górna i dolna pokrywa aparatu została wykonana wyfrezowana z jednolitego kawałka mosiądzu i wykończona kolorem czarno-chromowanym. Korpus został wykonany z wytrzymałego stopu magnezu, a 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 921 600 pikseli przykryto wyjątkowo wytrzymałym szkłem szafirowym. Ponadto powłoka antyrefleksyjna ułatwia przeglądanie zdjęć w niesprzyjających warunkach oświetleniowych.­  

Poprzez opcjonalny adapter do aparatu można podłączyć obiektywy serii R. Od sierpnia będę także dostępne specjalne filtry kolorystyczne: żółte, zielone oraz pomarańczowe. Pozwolą one na osiągnięcie charakterystycznych efektów znanych z analogowej fotografii czarno-białej. Leica M Monochrom (Typ 246) będzie dostępna w sieci autoryzowanych punktów sprzedaży od maja 2015 w cenie 31000 zł. Do aparatu dołączona jest licencja na profesjonalne oprogramowania do obróbki i katalogowania: Adobe Photoshop Lightroom.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl