ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Testy i opinie

Nikon D750 [test w DCP] Krzysztof Mularczyk

2014-10-28
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nikon D750 [test w DCP]
W D750 producent poprawił jeszcze ergonomię i wprowadził kilka oczekiwanych nowości, jak Wi-Fi czy odchylany ekran. Czy nowa pełna klatka Nikona to spełnienie marzeń każdego amatora?

Model D750 pozycjonowany jest przez Nikona pomiędzy amatorskim D610 a profesjonalnym D810. Wbrew spekulacjom, nie okazał się więc kontynuacją D300S. Producent ponownie postawił na pełną klatkę adresowaną do ambitnych amatorów, i stworzył ergonomiczny, stosunkowo mały korpus o wyśrubowanych parametrach.

Na tle dotychczasowych modeli systemu Nikon wyposażonych w matrycę formatu 35 mm, D750 wyróżnia się pod wieloma względami. Po raz pierwszy producent odważył się wprowadzić ruchomy, główny wyświetlacz LCD, korpus został wyraźnie odchudzony, pojawiła się także łączność Wi-Fi, której brak wielokrotnie Nikonowi wypominano. Zastosowano nową matrycę (choć o tej samej rozdzielczości 24 Mp), względem D610 poprawiono również tryb seryjny i filmowy. Na długiej liście wprowadzonych zmian i poprawek znajdziemy kevlarową migawkę oraz ulepszony autofokus, porównywalny do tego, który znamy już z zaawansowanego modelu D810.

Patrząc na specyfikację, rysuje się nam obraz zaawansowanej lustrzanki o sporym potencjale, która mimo mniejszej rozdzielczości matrycy, dla wielu fanów systemu może stanowić kuszącą, bo i tańszą alternatywę dla D810. Czy nasze przypuszczenia znajdą potwierdzenie w praktycznym teście? Przekonajmy się!

Pełny test przeczytacie w listopadowym wydaniu Digital Camera Polska!

Kup ten numer: Wydanie elektroniczne

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl