ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Hasselblad CFV-50C - cyfrowa ścianka do analogowego systemu V Antoni Żółciak

2014-07-24
21 komentarzy
65
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Hasselblad CFV-50C - cyfrowa ścianka do analogowego systemu V
Oparta o 50-megapikselową matrycę CMOS, ścianka CFV-50C ma poprawnie współpracować z praktycznie wszystkimi aparatami Hasselblada produkowanymi od 1957 roku

Za 11 tys. euro każdy zainteresowany może kupić cyfrową ściankę do analogowego (domyślnie) sprzętu. Sam sensor nie jest nowy - matrycę przeniesiono z modelu H5D-50c, oferując użytkownikom 50 megapikseli (8272 x 6200 px) rozmieszczonych na powierzchni 43,8 x 32,9 mm. "Użytkownicy cenią sobie tradycyjną ergonomię i ten nietypowy design, jaki towarzyszył aparatom systemu V", mówi Ian Rawcliffe, szef Hasselblada. "Nawet jeśli nie produkujemy już tych korpusów, to wciąż są wykorzystywane na co dzień. Postanowiliśmy więc połączyć klasykę z nowoczesnością".

CFV-50C oferuje możliwość skorzystania z czułości ISO od 100 do 6400, czasów naświetlania od 1/800 sekundy do 12 minut, trybu fotografowania z prędkością 1,5 klatki na sekundę i opcji zapisywania nie tylko bezstratnych RAW-ów 3FR czy 8-bitowych TIFF-ów, ale również plików JPEG. Wszystkie materiały zachowane będą na kartach Compact Flash; jedną, 8-gigabajtową, dostajemy razem z opakowaniem.

Ściankę wyposażono również w wysokiej rozdzielczości, 3-calowy ekran LCD. Alternatywą jest kadrowanie i obsługa CFV-50C przy pomocy komputera, dzięki dołączonemu do zestawu oprogramowaniu Phocus.

Szczegółowe informacje na temat ścianki i jej dostępności znajdziecie na stronach producenta

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl