ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Apple nie będzie już rozwijać Aperture Antoni Żółciak

2014-06-27
3 komentarzy
14
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Apple nie będzie już rozwijać Aperture
Nowe, fotograficzne aplikacje Apple skutecznie wyeliminowały Aperture z dalszego użytku. Zadecydowano, że program nie będzie już aktualizowany

Wraz z fotograficzną biblioteką iCloud oraz premierą nowej aplikacji - Photos - obecne na rynku od przeszło 10 lat Aperture nie będzie dłużej rozwijane. Nowe oprogramowanie zadebiutuje na OS X w przyszłym roku - wtedy też użytkownicy będą mogli przenieść swoje biblioteki z Aperture do Photos i infrastruktury pracującej w chmurze.

Podobny los spotka również osoby na co dzień korzystające z iPhoto. Nowy software stanie się więc uniwersalnym, międzyplatformowym narzędziem dla fotografujących.


Photos - nowa, fotograficzna aplikacja od Apple
Photos - nowa, fotograficzna aplikacja od Apple

Niewykluczone przy tym, że z pomocą pośpieszy Adobe, ułatwiając dotychczasowym użytkownikom Aperture proces przesiadki na Lightrooma w ramach usługi Creative Cloud. W tej chwili, jak przyznaje sam producent, brakuje prostej metody automatycznej migracji z jednego środowiska do drugiego.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl