ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Nikon 1 J4 - nowa matryca i lepszy autofokus Antoni Żółciak

2014-04-10
2 komentarzy
9
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nikon 1 J4 - nowa matryca i lepszy autofokus
Nikon konsekwentnie rozwija linię bezlusterkowców Nikon 1, tym razem wprowadzając w nowym J4 matrycę bez filtra dolnoprzepustowego, szybszy procesor i Wi-Fi

Aparat bazuje na nowej matrycy CMOS formatu CX (1-calowa przekątna) o rozdzielczości 18,4 megapikseli. Brak optycznego filtra dolnoprzepustowego to zabieg przeniesiony z bardziej zaawansowanych cyfrówek, mający na celu zapewnić m.in. lepsze odwzorowanie szczegółów. W tym ostatnim pomoże też zakres czułości ISO od 160 do 12800.

Procesor obrazu EXPEED 4A ma zadbać nie tylko o redukcję szumów, ale również umożliwić fotografowanie z prędkością do 20 kl./s z autofokusem w trybie AF-C i do 60 kl./s przy AF-S. A skoro już przy ustawianiu ostrości jesteśmy - Nikon postarał się o system hybrydowy, łączący w sobie 171 pól detekcji kontrastu i 105 pól detekcji fazy.

Nikon 1 J4 dysponuje również 3-calowym, dotykowym monitorem LCD o rozdzielczości 1,04 mln punktów i modułem Wi-Fi, umożliwiającym łatwą komunikację ze smartfonami czy tabletami. 

W trybie filmowym otrzymujemy jakość Full HD (przy 60p). Producent pokusił się przy tym o wprowadzenie kilku nowości programowych, takich jak efekt animacji poklatkowych czy funkcję rejestrowania sekwencji 720p z prędkością 120 kl./s. Wszystkie materiały trafią na karty microSD, a więc nośnik mniejszy, niż w poprzednich generacjach bezlusterkowca.

Cena aparatu nie jest jeszcze znana. Wiemy jedynie, że do sklepów trafi w wersji białej, srebrnej, czarnej i pomarańczowej.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl