ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Historia zdjęcia

Kraina duchów - zdjęcie Fransa Lantinga

2013-12-26
5 komentarzy
107
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Kraina duchów - zdjęcie Fransa Lantinga
fot. Frans Lanting
To nie namalowany obraz, ani padający śnieg, to również nie fotomontaż... Frans Lanting, autor tego niezwykłego zdjęcia opowiada nam jego historię

Ta fotografia, wyglądająca niczym obraz, przedstawia stare, wysuszone drzewa na pustyni w Namibii. Frans Lanting fotografował Nikonem D3X z obiektywem Nikon AF-S 70-200 mm f/2,8G ED VR. By spłaszczyć perspektywę, ustawił ogniskową 200 mm i przymknął przysłonę do f/22, zdjęcie wykonał z czasem 1/10 s. "Pomiędzy światłem padającym na wydmę a promieniami oświetlającymi drzewa była różnica kilku EV, by zredukować kontrast, skorzystałem z dwustopniowego filtra gradacyjnego", tłumaczy Frans.

Frans zrobił to zdjęcie w Deadvlei, w Namibii w Afryce. Przedstawia ono sczerniałe drzewa na tle wielkiej piaskowej wydmy pokrytej trawą. Skąd taki efekt na zdjęciu? "Intensywny odcień pomarańczowego piasku na wydmie został wzmocniony przez ciepłe światło poranka. Piasek przy drzewach ma niebieską poświatę wywołaną przez światło odbijające się od ciemnego jeszcze nieba", tłumaczy Frans i dodaje: "Czekałem na idealny moment, gdy słońce wzejdzie na wysokość podnóża wydmy, ale zanim rozświetli obszar, na którym znajdowały się drzewa. Dzięki temu udało mi się uzyskać tak mocny kontrast pomiędzy pierwszym planem a tłem".

fot. Frans Lanting
fot. Frans Lanting
fot. Frans Lanting
fot. Frans Lanting
fot. Frans Lanting
fot. Frans Lanting

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl