ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Zabawa w kotka i myszkę

2013-09-02
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Zabawa w kotka i myszkę
Latem nie powinniśmy się ograniczać tylko do fotografowania kwiatów i krajobrazów,warto zapolować na mniejsze zwierzaki!

Jest to pora, gdy można zrobić świetne zdjęcia wielu zwierząt, które właśnie w tym okresie są najbardziej aktywne. Rzecz w tym by wiedzieć które, kiedy i gdzie można spotkać. Jak mówi Mark Humblin: "Nie ma sensu czekać na łut szczęścia, lepiej posłuchać rad lepszych, bardziej doświadczonych fotografów. Niektórzy sądzą, że lato nie jest dobrą porą do fotografowania dzikich zwierząt, ale ja się z tym nie zgadzam. Zawsze znajdą się ciekawe gatunki, które warto sfotografować, trzeba tylko wiedzieć, które z nich są o tej porze najbardziej aktywne i przy tym fotogeniczne".

Kuna prezentowana na zdjęciu poniżej występuje w niemal całej Europie, pochodzi z tej samej rodziny co wydra i łasica. Mark, by zwabić kunę, wziął ze sobą kilka smakołyków. "Na polanie porozrzucałem rodzynki z nadzieją, że ich zapach ją zwabi. One są bardzo wyczulone na takie bodźce, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że pojawią się na miejscu bardzo szybko. W przeszłości zdarzało mi się ściągać je nawet za pomocą kanapek z dżemem i masłem orzechowym!".

Zacznijcie już dzisiaj!

  • Poszukajcie informacji o zwierzętach, które chcecie fotografować, przewertujcie książki, posurfujcie w Internecie, zobaczcie, kiedy i gdzie można spotkać dane zwierzęta oraz jakie mają zwyczaje. Pamiętajcie, dobry "research" to podstawa, dzięki temu unikniecie wielu rozczarowań i frustracji.
  • Bądźcie wytrwali. Jeżeli raz coś zauważycie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zdarzy się to powtórnie, więc czekajcie cierpliwie i bądźcie uważni.
  • W przypadku fotografowania szybko poruszających się zwierząt ustawcie aparat na tryb śledzenia i róbcie zdjęcia seriami. Przy odrobinie szczęścia znajdziecie pośród nich to jedno, które Was zadowoli.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl