ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Historia zdjęcia

Piorunująca sesja ślubna Andrzeja Kozłowskiego [Wasze zdjęcia]

2016-07-29
44 komentarzy
259
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Piorunująca sesja ślubna Andrzeja Kozłowskiego [Wasze zdjęcia]
Para Młodych i piękny spektakl z błyskawicami w tle! Historię swojego zdjęcia opowiedział nam Andrzej Kozłowski

Czy takie ujęcie można zaplanować? "Chyba tylko w głowie" - odpowiada jego autor Andrzej Kozłowski, fotograf, który mieszka w małej miejscowości Wilkołaz na Lubelszczyźnie. Choć z wykształcenia jest informatykiem, od ośmiu lat zajmuje się fotografią ślubną i rodzinną.

Jak zatem powstało to wyjątkowe zdjęcie? "Razem z Parą Młodą, Aleksandrą i Dawidem wracaliśmy z Kazimierza Dolnego" - wspomina Andrzej. "Robiliśmy tam ślubną sesję, ale przez cały dzień pogoda nas nie rozpieszczała, bo co chwilę padało.

Było już w okolicach 20:00, kiedy dojeżdżaliśmy do Wilkołaza. Burza właśnie nas minęła, przestało padać, i nawet nie było słychać już grzmotów. Nadal jednak rozgrywał się w oddali piękny spektakl z błyskawicami w roli głównej. I choć byliśmy już bardzo zmęczeni po całodniowych zdjęciach, udało mi się namówić Młodych na jeszcze jeden set".

Tylko dzięki szybkiej reakcji i doświadczeniu Andrzejowi udało się zrealizować swój pomysł. Aby móc fotografować przy długim czasie otwarcia migawki - koniecznym do zarejestrowania błyskawic - Andrzej potrzebował statywu. Niestety miał ze sobą jedynie prosty statyw pod lampy studyjne. Musiał więc improwizować. Przymocował do niego Nikona D700 z obiektywem Nikkor AF-S DX 35 mm f/1,8G. Ustawił 8-sekundową ekspozycję, przymknął przysłonę do f/5,6, a czułość zwiększył do ISO 1000. Z każdą kolejną ekspozycją przyciskiem test na lampie Nikon SB-900 (którą trzymał na wyciągniętej ręce) wyzwalał błysk, aby doświetlić Parę Młodą.

"Finalne zdjęcie powstało jedynie z dwóch ujęć. W serii było ich łącznie 25, ale już na piątej ekspozycji złapałem aż trzy błyskawice" - wspomina Andrzej. "Niestety Młodzi akurat wtedy się odwrócili, więc ich sylwetki musiałem podmienić z innego ujęcia. Dla lepszego efektu i zrównoważenia kadru powieliłem jedną błyskawicę, umieszczając ją nad modelami". Wstępną edycję Andrzej wykonał w Lightroomie, a całość dopracował w Photoshopie. 

 

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl