ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Synchronizuj z długim czasem jak Alfredo Sanchez

2016-06-04
9 komentarzy
7
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Synchronizuj z długim czasem jak Alfredo Sanchez
Szukasz pomysłu na nietypową fotografię studyjną? Zrób zdjęcie, na którym połączysz ze sobą rozmycie ruchu i ostry temat!

Ustawiając flesz w trybie synchronizacji błysku z długimi czasami otwarcia migawki, podczas długiej ekspozycji możesz zarejestrować ruch obiektu w postaci rozmycia i połączyć go z ostro zarejestrowanym (w wyniku użycia lampy błyskowej) głównym tematem. W efekcie może powstać dynamiczne ujęcie, takie jak to powyżej - autorstwa Alfredo Sancheza.

"Użyłem pięciu lamp świecących światłem ciągłym i jednego flesza, a czas naświetlania ustawiłem na 2 s" - zdradza Alfredo. "Obraz został zarejestrowany za jednym razem w czasie jednej ekspozycji. Mocując wrota na lampach ciągłych, ograniczyłem rozlewanie światła na twarz modelki, która została oświetlona delikatnym błyskiem flesza zamocowanego w małym softboksie z kratownicą, tuż nad głową dziewczyny. Na początku długiej ekspozycji modelka zaczęła tańczyć, a ja w tym czasie poruszałem także aparatem, aby wzmocnić efekt. Tuż przed momentem wyzwolenia błysku i zakończenia naświetlania, poleciłem tancerce, by przyjęła statyczną pozę".


fot. Alfredo Sanchez
fot. Alfredo Sanchez

Aby modelka nie wyszła z kadru, Alfredo na podłodze studia umieścił znaki, które wskazywały modelce obszar, w obrębie którego mogła się poruszać w trakcie naświetlania zdjęcia.

Więcej zdjęć Alfredo Sancheza możecie zobaczyć na www.1x.com

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl